MŚ w kolarstwie. Bodnar: Jest mi bardzo przykro

Inne
MŚ w kolarstwie. Bodnar: Jest mi bardzo przykro
fot. Cyfra Sport

Maciej Bodnar należał do szerokiego grona faworytów jazdy indywidualnej na czas w mistrzostwach świata w Bergen. Start mu jednak nie wyszedł. Po dwóch upadkach i zmianie roweru zajął dopiero 50. miejsce.

„Byłem dobrze przygotowany, świetnie się czułem na rozgrzewce. Nie chcę gdybać, ale jednak… Gdyby nie te dwie kraksy, mogłoby być dzisiaj naprawdę dobrze” – powiedział zwycięzca etapu jazdy indywidualnej na czas w Tour de France.

 

Bodnarowi trudno było komentować swój start i nie potrafił wyjaśnić, dlaczego dwukrotnie się przewrócił.

 

„Pierwszy zakręt w lewo - upadek, pierwszy zakręt w prawo - upadek. Nie wiem co się stało. Nawierzchnia była sucha, byłem pewny siebie. Z reguły jeżdżę zachowawczo podczas deszczu, ale tam było sucho. Jest mi bardzo przykro, przepraszam moich kibiców” – powiedział.

 

Bodnar nie wie, co zawiodło w sprzęcie.

 

„Jeżdżę na tych oponach od dawna, mam zaufanie do producenta, znam ten rower. Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało. Może zbyt ostro wchodziłem w zakręt? Ale w końcu to są mistrzostwa świata” – podkreślił.

 

Po drugiej wywrotce zmienił rower, ponieważ kierownica była tak skrzywiona, że nie mógł kontynuować jazdy. Potem doścignął go walczący o medal Słoweniec Primoz Roglic, a Polak, nie chcąc złamać przepisów, musiał trzymać odpowiedni dystans za nim.

 

Bodnar ma ranę ciętą na biodrze i inne drobniejsze obrażenia.

 

„Te rany na nogach, na łokciu, to jest nic. Gorzej z biodrem. Zdecydowałem po konsultacji z lekarzem, żeby tej rany nie szyć. Szwy przeszkadzałyby mi w niedzielnym wyścigu ze startu wspólnego. Chcę w nim pojechać i pomóc Michałowi Kwiatkowskiemu. Zakleimy tę ranę i myślę, że będzie ok” – ocenił.

 

Kolarz z dolnośląskiej Chrząstawy nie był zaskoczony wygraną Toma Dumoulina. Holender wyraźnie wyprzedził Roglica oraz Brytyjczyka Chrisa Froome’a.

 

„Spodziewałem się, że walka o zwycięstwo rozegra się między Dumoulinem i Froome’em. Oczywiście Roglica też brałem pod uwagę, ale sam także myślałem o medalu i dlatego ciężko mi o tym mówić” – zakończył.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze