Prezes BKS: Plan minimum to szóste miejsce

Siatkówka
Prezes BKS: Plan minimum to szóste miejsce
fot. PAP

Celem minimum na sezon 2017/2018 ekstraklasowych siatkarek BKS Profi Credit Bielsko-Biała jest znalezienie się w końcowej klasyfikacji w gronie sześciu czołowych drużyn - powiedział prezes klubu Andrzej Pyć.

- W nadchodzącym sezonie możemy się spodziewać tak samo dobrej gry, jak to wyglądało w końcowce poprzedniego, lub nawet lepszej. Na pewno ma być lepiej niż w ostatnich kilku latach. Gramy minimum o pierwszą szóstkę. Mam nadzieję, że doświadczone zawodniczki jak Aleksandra Jagieło pozwolą na ogrywanie się młodszym. Mamy siedem lub osiem siatkarek w wieku 19-22 lat - powiedział Pyć podczas środowej konferencji prasowej.

 

Trener bielszczanek Tore Aleksandersen jest zdania, że przed zbliżającymi się rozgrywkami udało się stworzyć bardzo perspektywiczną drużynę. - Możemy wygrać z każdym - powiedział.

 

Norweski szkoleniowiec pracę z zespołem z Bielska-Białej rozpoczął w grudniu 2016. W połowie marca 2017 r. ogłoszono, że podpisał on nowy, trzyletni kontrakt.

 

Skład BKS, który miniony sezon ukończył na siódmym miejscu, został mocno zmieniony. Odeszły m.in. Ewelina Brzezińska, Magdalena Gryka, Erica Handley, Sona Mikyskova, Natalia Perlińska i Aleksandra Trojan.

 

W kadrze jest 15 siatkarek. Ze starego składu zostały Kornelia Moskwa, Emilia Mucha, Wiktoria Szumera, Aleksandra Wańczyk, Aneta Wilczek. W klubie pozostała też Mariola Wojtowicz, ale była libero zakończyła karierę i pełni funkcję kierownika drużyny.

 

Nadal sponsorem generalnym będzie firma Profi Credit.

 

BKS w tym sezonie będą rozgrywać spotkania ligowe nie w swojej hali, lecz Pod Dębowcem. Jak wyjaśniał już wcześniej prezes Pyć, klubowy obiekt nie spełnia już wszystkich wymogów, jakie nakładają władze ligi.

 

Bielszczanki do tej pory rozegrały jeden oficjalny sparing. W Pszczynie pokonały zespół Tauron MKS Dąbrowa Górnica 3:1. W planach jest jeszcze jeden, 7 października z Rote Raben Vilsbiburg (zespół z Niemiec, w hali Pod Dębowcem). Oprócz tego wezmą udział w dwóch turniejach, w Goleniowie (22-24 września) oraz Bielsku-Białej (29 września - 1 października). W tym pierwszym zagrają z PTPS Piła, Budowlanymi Toruń oraz Grotem Budowlanymi Łódź. W drugim, który ostatecznie odbędzie się w hali BKS, rywalkami podopiecznych Aleksandersena będą VCO Berlin, VK KP Brno oraz SC Poczdam.

 

BKS pierwszy mecz ligowy rozegra w Bielsku-Białej, 16 października z Grotem Budowlanymi Łódź.

 

Kadra BKS Profi Credit Bielsko-Biała na sezon 2017/2018:

 

atakujące: Katarzyna Konieczna, Aleksandra Wańczyk (w poprzednim sezonu była wypożyczona, teraz ma kontrakt z BKS)

przyjmujące: Aleksandra Jagieło, Emilia Mucha, Olivia Różański, Wiktoria Szumera, Barbara Zakościelna

środkowe: Nia Grant, Kornelia Moskwa, Dominika Sobolska, Martyna Świrad

rozgrywające: Julia Nowicka, Marlena Pleśnierowicz

libero: Izabela Lemańczyk, Aneta Wilczek.

o.s, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie