21 września 2014 roku... Takich chwil się nie zapomina!

Siatkówka

Czas na piękne wspomnienia. To było równo trzy lata temu. 21 września 2014 roku polscy siatkarze zostali mistrzami świata.

Dokładnie trzy lata temu Biało-Czerwoni stanęli na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata. Turniej zakończył się wielkim sukcesem sportowym, ale też organizacyjnym. - Siatkarskie tradycje w Polsce są niesamowite. Mistrzostwa Świata w 2014 w Waszym kraju były jedną z najlepszych imprez jakie widziałem w życiu - powiedział dyrektor genaralny FIVB, Fabio Azevedo.

 

Kolejne lata dla polskiej reprezentacji nie były już tak udane. Biało-Czerwoni nie zawojowali Ligi Światowej i olimpijskich parkietów. Dwa razy słabo spisali się w mistrzostwach Europy. Porażka ze Słowenią w Krakowie zakończyła zaledwie kilkumiesięczną przygodę z kadrą Ferdinando De Giorgiego. - Myślę, że wyczerpała się rzecz z trenerem zagranicznym. Sądzę, że trzeba poszukać trenera polskiego, młodego z charyzmą - stwierdził prezes PZPS, Jacek Kasprzyk.

Nowy selekcjoner na szczęście nie trafi na spaloną ziemię. W kadrze może zagrać kilku aktualnych mistrzów świata, jest też sporo młodych, bardzo utalentowanych siatkarzy z mistrzami świata do lat 21.

 

Do tego dochodzą wspaniali kibice. - Jako Brazylijczyk z bólem serca muszę przyznać, że to Polska jest numerem jeden na świecie. Może nie jeśli chodzi o ostatnie wyniki, ale gdy spojrzymy na to co co dzieje się na trybunach. Jak ludzie podchodzą do siatkówki - stwierdził prezydent FIVB, Ary Graca.

Okazji do wprawienia kibiców w dobry nastrój nie zabraknie. Już w przyszłym roku kadra pod wodzą nowego selekcjonera bronić będzie mistrzostwa świata.

Redakcja, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie