MŚ w żeglarstwie: Klepacka trzecia po siedmiu wyścigach

Inne
MŚ w żeglarstwie: Klepacka trzecia po siedmiu wyścigach
fot. PAP

Zofia Klepacka zajmuje trzecie miejsce po siedmiu wyścigach żeglarskich mistrzostw świata w windsurfingowej klasie RS:X u wybrzeży japońskiej wyspy Enoshima. W gronie mężczyzn na 12. pozycji jest Paweł Tarnowski, a na 13. obrońca tytułu Piotr Myszka.

Trzy czwartkowe wyścigi przeprowadzono przy bardzo słabym wietrze. W tych warunkach polscy deskarze niezbyt dobrze sobie radzili, plasując się na dalszych pozycjach, podobnie jak niektórzy z czołówki.

- Straty są do odrobienia i będę walczyć o podium - oznajmiła Klepacka (Legia Warszawa). Mistrzyni Europy jest w "kleszczach" Chinek - dwie z przewagą pięciu punktów są przed nią, dwie za nią. Na 17. miejscu znajduje się Kamila Smektała (YKP Warszawa).

W gronie zawodników również dominują Chińczycy, którzy są na pozycjach jeden, dwa i cztery. Z trzeciej lokaty na 12. spadł wicemistrz Polski Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Jak zaznaczył, z jego wagą i wzrostem przy takich warunkach pogodowych nie jest w stanie nic więcej zrobić, podobnie jak Myszka (AZS AWFiS).

Mistrz kraju Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń nad Wisłą) zajmuje 24. miejsce, Marcin Urbanowicz (SKŻ Ergo Hestia Sopot) - 37., a Maciej Kluszczyński (DKŻ Dobrzyń nad Wisłą) - 41.

Na piątek zaplanowano ostatnie trzy wyścigi finałowej fazy, a w sobotę czołowe "10" przystąpią do walki o medale.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie