Puchar Polski: Bezradna Cracovia! Zagłębie załatwiło sprawę awansu w pierwszej połowie

Cracovia przegrała z Zagłębiem Lubin 0:3 w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Wynik został ustalony już do przerwy, a w drugiej połowie goście spokojnie kontrolowali wynik. W kolejnej rundzie gracze Piotra Stokowca zmierzą się z Koroną Kielce.

Piłkarze Cracovii i Zagłębia Lubin przystępowali do meczu 1/8 finału Pucharu Polski w zupełnie innych nastrojach. Gospodarze fatalnie rozpoczęli sezon i z dorobkiem sześciu punktów zajmują przedostatnie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy! Co innego podopieczni Piotra Stokowca, którzy przez chwilę byli na pierwszej pozycji, a aktualnie plasują się na najniższym stopniu podium.

Chyba mało kto się spodziewał, że w pierwszej połowie będziemy widzieć tak wielką przepaść w grze obu zespołów. Na boisko dominowała tylko jedna drużyna i było to Zagłębie, które po pięciu minutach prowadziło 1:0 po trafieniu Jakuba Świerczoka z rzutu karnego. Po kolejnych dwudziestu minutach było już 2:0, a nieporadność obroncy wykorzystał Bartłomiej Pawłowski. To nie był koniec fatalnych wieści - i błędów - dla "Pasów", bo po dobrze wykonanym rzucie rożnym trzeciego gola strzelił Bartosz Kopacz.

Wynik spokojnie mógł być wyższy, bo obrona Cracovii popełniała mnóstwo błędów. Do przerwy sprawa awansu była jednak praktycznie przesądzona, a w 59. minucie meczu sytuacja gospodarzy jeszcze bardziej się pogorszyła. Oleksiy Dytiajtjew stracił kontakt z rzeczywistością i brutalnym wejściem zaatakował Jarosława Kubickiego. To wejście mogło skończyć się naprawdę fatalnie, ale na szczęście polski pomocnik wrócił do gry, a Ukrainiec od razu otrzymał czerwoną kartkę.

- To nie jest czerwona kartka, tylko czarna. Nie rozumiem, dlaczego on w ogóle protestuje - mówił komentujący mecz Tomasz Hajto.

Od tego momentu Zagłębie skupiło się przeczekaniu do ostatniego gwizdka sędziego Piotra Lasyka. To pozwoliło Cracovii na dłuższe utrzymywanie się przy piłce, lecz to nie zaowocowało szansą na bramkę.

Podopieczni Stokowca wygrali 3:0 i w ćwierćfinale Pucharu Polski zagrają z Koroną Kielce.

Cracovia - Zagłębie Lubin 0:3 (0:3)

Bramki: Świerczok 5 (rz.k.), Pawłowski 25, Kopacz 36.

Cracovia: Peskovic - Fink, Helik, Dytiatjew, Siplak - Wójcicki, Deja, Hernandez, Mihalik (67 Wdowiak) - Lusiusz (36 Zenjov), Piątek (76 Szczepaniak).

Zagłębie: Polacek - Guldan, Kopacz, Jach - Czerwiński, Kubicki, Matuszczyk, Balic - Pawłowski (80 Jagiełło) - Tuszyński (41 Buksa), Świerczok (73 Woźniak).

Żółte kartki: Siplak, Hernandez, Deja - Guldan.

Czerwona kartka: Dytiatjew.

A.J., jb, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

KONIEC MECZU! Dziękujemy za śledzenie naszej relacji.

90'+3 Dobra interwencja Polacka. Sędzia zagwizdał po raz ostatni.

88' Cracovia w końcówce spotkania jest bezradna. Podobnie jak w całym meczu...

84' Zagłębie z dużym spokojem dogrywa końcówkę meczu.

79' Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. Tym razem w miejsce Bartłomieja Pawłowskiego na placu gry zameldował się Filip Jagiełło.

76' W miejsce kapitana Cracovii - Krzysztofa Piątka pojawił się Mateusz Szczepaniak.

73' Zmiana również w zespole Zagłębia. W miejsce Jakuba Świerczoka wszedł Arkadiusz Woźniak.

Kolejna zmiana w zespole Michała Probierza.

Cracovia gra w dziesiątkę.

57' Balić doszedł do strzału, ale piłka minęła bramkę Peskovicia.

56' Rzut rożny dla Zagłębia. Ponownie wykona go Pawłowski.

53' Ataki "Pasów" nie przynoszą efektów. Kolejny strzał Helika niecelny.

50' Piątek był bliski zdobycia gola, ale jego strzał okazał się minimalnie niecelny.

47' Świerczok dalej bawi się z obrońcami Cracovii. Zabrakło pazerności na gola.

Zaczynamy drugą połowę!

Koniec pierwszej połowy! Zagłębie demoluje Cracovię. Wracamy za kawdrans.

45' Obrońcy gospodarzy kompromitują się we własnym polu karnym. Nieporozumieni defensorów "Pasów" prawie wykorzystał Świerczok. Jednak napastnik "Miedziowych" trafił piłką w słupek.

44' Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego z głębi pola niecelny strzał głową oddał Helik.

Humorystyczny akcent. Kopacz mówi, Kopacz ma! :)

Trener Stokowiec również musiał dokonać zmiany w składzie.

Była już pierwsza zmiana.

36' GOL! Świetne dośrodkowanie Pawłowskiego, które wykorzystał Kopacz. Stoper Zagłębia pokonał strzałem głową bezradnego Peskovicia.

35' Po złym wykonaniu rzutu rożnego Załębie wyprowadziło błyskawiczną kontrę i wywalczyło... rzut rożny.

34' Pewna interwencja Kopacza we własnym polu karnym. Rożny dla "Pasów".

32' Ataki graczy "Pasów" są chaotyczne i nieskładne.

29' Kolejna próba piłkarzy Zagłębia. Strzał Balicia niecelny.

26' Świerczok zabawił się z obrońcami Cracovii i oddał silny, celny strzał. Jednak Peskovic pewnie interweniował.

25' GOL! Piękna akcja Zagłębia zakończona świetnym technicznym strzałem Pawłowskiego.

21' Kolejny "korner" dla Zagłębia. Niezła wrzutka Pawłowskiego, ale akcja zakończona niecelny uderzeniem Tuszyńskiego.

19' Ekipa prowadzona przez trenera Probierza coraz mocniej naciska, ale brakuje konkretów w ich atakach.

17' Deja zmarnował szansę na doprowadzenie do wyrównania. Pomocnik Cracovii fatalnie wykonał rzut wolny.

13' "Pasy" starają się konstruować akcję od tyłu, ale Zagłębie gra wysokim pressingiem.

Świerczok jest niezawodny!

10' Zamieszanie w polu karnym przyjezdnych, ale sytuację dalekim wybiciem wyjaśnił Jarosław Jach.

9' Żółtą kartką ukarany Lubomir Guldan po faulu na Krzysztofie Piątku.

7' Efektowna interwencja Polacka, ale piłka i tak nie leciała w światło bramki. Rzut rożny dla gospodarzy.

Wymarzony początek "Miedziowych", którzy od pierwszej minuty odważnie zaatakowali.

5' GOL! Świerczok pewnie wykorzystał jedenastkę!

4' Rzut karny dla gości po faulu Siplaka na Kopaczu!

3' Jakub Świerczok w sprytny sposób wywalczył rzut rożny.

1' Już pierwszy celny strzał Zagłębia na bramkę Michala Peskovicia! Strzelał Patryk Tuszyński.