Copa Libertadores: Okazałe zwycięstwo River Plate

Piłkarze River Plate Buenos Aires pokonali Jorge Wilstermann Cochabamba z Boliwii 8:0 (4:0) i awansowali do półfinału Copa Libertadores, południowoamerykańskiego odpowiednika Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie boliwijski zespół wygrał 3:0 i zanosiło się na niespodziankę.

W rewanżu argentyńska drużyna nie pozostawił złudzeń, kto jest lepszy. 32-letni Ignacio Scocco w 11 minut skompletował hat-tricka (między 8. a 19.), a po przerwie jeszcze dołożył dwa gole; grał do 70. minuty. Autorami pozostałych trafień byli: Enzo Perez (dwie bramki) i Ignacio Fernandez.

W półfinale River Plate zagra z innym argentyńskim klubem Lanus, który także odrobił straty z pierwszego meczu (0:2) i ostatecznie po karnych 4:3 wyeliminował następnego przedstawiciela ligi Argentyny - San Lorenzo. W środę do półfinałów Copa Libertadores awansowali piłkarze Gremio (Brazylia) i Barcelona SC (Ekwador).

Wyniki ćwierćfinałów (* - oznacza awans): czwartek *River Plate (Argentyna) - Jorge Wilstermann (Boliwia) 8:0; pierwszy mecz 0:3 * Lanus (Argentyna) - San Lorenzo (Argentyna) 2:0, karne 4:3; pierwszy mecz 0:2 środa *Gremio (Brazylia) - Botafogo (Brazylia) 1:0, pierwszy mecz 0:0 Santos (Brazylia) - *Barcelona SC (Ekwador) 0:1, pierwszy mecz 1:1