El. MŚ 2018: Chorwaci z powodu boiska przenoszą mecz z Finlandią do malowniczo położonej Rijeki

Piłka nożna
El. MŚ 2018: Chorwaci z powodu boiska przenoszą mecz z Finlandią do malowniczo położonej Rijeki
fot. UEFA

Piłkarze Chorwacji po raz piąty mogą wystąpić w finałach mistrzostw świata. Ostatni mecz u siebie w eliminacjach do rosyjskiego mundialu rozegrają 6 października z Finlandią. Z powodu obaw o stan murawy, Chorwacji przenoszą go z Osijeku do Rijeki.

Rywalizacja w grupie I jest niezwykle wyrównana. Na dwie kolejki przed jej zakończeniem na czele są Chorwacja i Islandia - po 16 punktów, a za nimi Turcja i Ukraina (14). Tylko zwycięzca uzyska bezpośredni awans do MŚ 2018.

Chorwaci byli samodzielnymi liderami, ale niedawno przegrali na wyjeździe z Turcją 0:1. Za dwa tygodnie podejmą Finlandię, która plasuje się na przedostatniej, piątej pozycji.

Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, tj. spodziewane opady deszczu, chorwacka federacja (HNS) postanowiła przenieść to spotkanie z Osijeku do Rijeki. Za drugą lokalizacją przemawia lepsza murawa, tzw. hybrydowa, czyli mieszaniną naturalnej i sztucznej trawy. W miejscowych mediach nie brakuje wypowiedzi przedstawicieli HNS, argumentujących, że łatwiej będzie poradzić sobie z deszczem.

Chorwacja zakończy eliminacje wyjazdowym meczem z Ukrainą 9 października.

ba, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze