"Widziałem Kudriaszowa jesienią 2015 roku na gali w Kazaniu, gdzie niespodziewanie przegrał z Nigeryjczykiem Durodolą. Rosjanin ma potężny cios, ale Dorticos jest lepszym zawodnikiem i powinien sobie poradzić. Tak więc w półfinale będzie Kubańczyk, a jego przeciwnikiem inny Rosjanin Gassijew, który zapewne pokona Krzyśka Włodarczyka. Sercem jestem za Polakiem, lecz obawiam się, iż Gasijew zwycięży" - powiedział PAP Grabowski (Tymex Boxing Promotion).

 

W pierwszym ćwierćfinale wagi junior ciężkiej World Boxing Super Series Usyk pokonał Niemca Marco Hucka. W sobotę w San Antonio Dorticos spotka się z Kudriaszowem. Pojedynek Włodarczyka z Gassijewem odbędzie się 21 października w Newark.

 

"Faworytem turnieju WBSS jest Usyk, na dziś zdecydowanie najlepszy pięściarz na świecie w tej kategorii. Mnie, jako promotorowi, jest bardzo miło, że ekipa Usyka zaprosiła Adama Balskiego na wspólne sparingi przed potyczką z Huckiem. Gdyby nie kłopoty z łokciami i konieczne zabiegi, Balski stanąłby w ringu z Usykiem. Zresztą on jest tak chętny na wyzwania, że nawet z kontuzją pojechałby na taki sprawdzian. Ciągle musimy go temperować, bowiem jest bardzo ambitny" - dodał.

 

Po trzech tegorocznych zwycięstwach Balski ma już rekord 10-0; następną walkę stoczy w listopadzie. Za tydzień w Łomiankach, na kolejnej gali Tymeksu, będzie tylko w roli kibica.

 

W pojedynkach wieczoru "BudWeld Boxing Night" Ołeksandra "Sasha" Sidorenko powalczy z Francuzką Isabelle Pare o mistrzostwo Europy wagi lekkiej, a w kategorii półciężkiej inny z liderów teamu Grabowskiego Robert Parzęczewski spotka się z Czechem Tomasem Adamkiem.

 

"Planujemy niespodzianki w Łomiankach, ale fani pięściarstwa dowiedzą się 30 września na gali. Nie zamierzamy nabijać i nadmuchiwać rekordu Balskiego, bo doskonale wiemy jak w kilku przypadkach kończyła się pierwsza poważniejsza weryfikacja. Balski chciałby już walczyć z gwiazdami boksu, ale on i jego trenerzy wiedzą, że jeszcze sporo pracy i należy zachować spokój. Co oczywiście nie oznacza, że w przyszłym roku nie dostanie ciekawej propozycji..." - stwierdził Grabowski.

 

Ostatnią parę ćwierćfinałową WBSS tworzą Łotysz Mairis Briedis i Kubańczyk Mike Perez. Do ich konfrontacji dojdzie 30 września w Rydze