Paragwaj może dołączyć do organizatorów mundialu w 2030 roku

Piłka nożna
Paragwaj może dołączyć do organizatorów mundialu w 2030 roku
fot.PAP/EPA

Urugwaj i Argentyna od wielu miesięcy informują, że będą wspólnie ubiegać się o organizację piłkarskich mistrzostw świata w 2030 roku. Być może do grona współorganizatorów dołączy też Paragwaj.

Pierwsze wzmianki o możliwej kandydaturze Urugwaju i Argentyny pojawiły się już ponad dekadę temu. W ubiegłym roku prezydenci obu krajów i prezesi federacji potwierdzili chęć organizacji mundialu 2030. Byłoby to szczególne wydarzenie również z uwagi na historię - to właśnie w Urugwaju sto lat wcześniej odbyły się premierowe mistrzostwa świata; w finale gospodarze wygrali z Argentyną 4:2.

 

Jak informują lokalne media, w Urugwaju i Argentynie pracują nad wspólną kandydaturą, ale w oficjalnym wniosku może znaleźć się też inny kraj. Zainteresowanie wyraża bowiem Paragwaj.

 

Prezydent Paragwaju Horacio Cartes już kilka tygodni temu podał, że razem ofertę organizacji MŚ 2030 złożą nie dwa, a trzy państwa z Ameryki Południowej. Poza tym federacja Conmebol opublikowała film, który wskazuje na walory Paragwaju we wspólnej kandydaturze. Dotychczas Urugwaj i Argentyna po razie organizowały MŚ, odpowiednio, w 1930 i 1978 roku, Paragwaj zaś nigdy.

 

W 2018 roku mistrzostwa świata odbędą się w Rosji, a w 2022 w Katarze. Chęć goszczenia mundialu 2026 zgłosiły wspólnie USA, Kanada i Meksyk.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie