Surowa kara dla "bandyty" z Cracovii! (WIDEO)

Wiadomo było, że czerwona kartka nie będzie jedyną karą dla Ołeksija Dytiatjewa, który w meczu Pucharu Polski w brutalny sposób zaatakował jednego z rywali. Komisja Dyscyplinarna PZPN zadecydowała, że Ukrainiec będzie pauzował przez cztery mecze.

Przypomnijmy, że w czwartkowym meczu Pucharu Polski Cracovia mierzyła się z Zagłębiem Lubin. Lubinianie nie dali szans ekipie Michała Probierza i wygrali 3:0. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie i wydawało się, że  w drugiej za wiele emocji już nie będzie. Były, ale niestety te negatywne. W 59. minucie Dytiatjew w bardzo brutalny, wręcz bandycki sposób zaatakował wychodzącego z kontratakiem Jarosława Kubickiego. Sędzia bez zastanowienia wyrzucił go z boiska.

Wyglądało to fatalnie - To nie powinna być czerwona kartka, tylko czarna - skomentował to zdarzenie Tomasz Hajto. Dziwił fakt, że Ukrainiec miał jeszcze pretensje do arbitra.

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej uznała, że należy zawiesić Ukraińca na cztery mecze i co ciekawe przeniosła karę na rozgrywki Ekstraklasy.

Brutalny faul Dytiatjewa w załączonym materiale wideo.