El. MŚ 2018: Kadrowicze Nawałki w ligowych meczach

Z powołanych na mecze eliminacji piłkarskich MŚ 2018 z Armenią (5.10 w Erywaniu) i Czarnogórą (8.10 w Warszawie) tylko Robert Lewandowski strzelił w weekend gola w ligowych meczach. Kontuzji nabawił się Arkadiusz Milik, a z powodu niegroźnego urazu nie zagrał Kamil Grosicki.

"Grosik" nie pojechał z Hull City na mecz z Reading FC (1:1), ale jak zapewnił na Twitterze nic poważnego mu nie dolega, a to było działanie bardziej prewencyjne.

Całkowicie inaczej wygląda sytuacja Milika. Napastnik Napoli wszedł na boisko w 70. minucie i zastąpił Piotra Zielińskiego, ale 18 minut później leżał na murawie, trzymając się za kolano. Do gry już nie wrócił, trener miał wykorzystane wszystkie zmiany, więc nikogo na boisko za niego nie wpuścił. Jak poważna jest to kontuzja na razie nie wiadomo. Napoli wygrało ze SPAL-em 3:2.

Z kadrowiczów, którzy już swoje mecze ligowe mają za sobą, całe spotkanie rozegrali jedynie bramkarz Łukasz Fabiański (Swansea City), obrońcy Kamil Glik (AS Monaco) i Marcin Kamiński (VfB Stuttgart), pomocnik Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) i napastnik Lewandowski (Bayern Monachium).

Nazwiska zawodników z ligi polskiej selekcjoner ogłosi w piątek 29 września.

Na dwie kolejki przed zakończeniem eliminacji biało-czerwoni z 19 punktami prowadzą w grupie E. O trzy wyprzedzają wicelidera Czarnogórę oraz trzecią w tabeli Danię. Na czwartym miejscu jest Rumunia (9 pkt), a na piątym Armenia (6 pkt). Z dwoma oczkami tabelę zamyka Kazachstan.

Ligowe występy piłkarzy powołanych na mecze eliminacji MŚ 2018 z Armenią i Czarnogórą:

bramkarze
  Łukasz Fabiański (Swansea City) - cały mecz z Watford (1:2)
  Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) - rezerwowy w meczu z Torino (4:0)
  Łukasz Skorupski (AS Roma) - rezerwowy w meczu z Udinese Calcio (3:1)
  Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) - mecz z Espanyolem zaplanowany na niedzielę

obrońcy
  Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) - mecz z Milanem zaplanowany na niedzielę
  Thiago Cionek (US Palermo) - mecz z Pro Vercelli zaplanowany na poniedziałek
  Kamil Glik (AS Monaco) - cały mecz z Lille (4:0)
  Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) - cały mecz z FC Augsburg (0:0)
  Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) - rezerwowy w meczu z Veres Rivne (0:0)
  Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - do 69. minuty w meczu z Borussią Moenchengladbach (6:1)

pomocnicy
  Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) - od 46. minuty w meczu z Bayernem Monachium (2:2)
  Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) - mecz z Septemwri Sofia zaplanowany na niedzielę
  Kamil Grosicki (Hull City) - poza kadrą na mecz z Reading FC (1:1)
  Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion) - mecz z Arsenalem Londyn zaplanowany jest na poniedziałek
  Karol Linetty (Sampdoria Genua) - mecz z Milanem zaplanowany na niedzielę
  Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) - mecz z FK Rostów zaplanowany na niedzielę
  Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) - cały mecz z Burton Albion FC (0:0)
  Piotr Zieliński (Napoli) - do 70. minuty w meczu ze SPAL (3:2)

napastnicy
  Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - cały mecz i gol z VfL Wolfsburg (2:2)
  Arkadiusz Milik (SSC Napoli) - od 70. minuty w meczu ze SPAL i kontuzja kolana (3:2)
  Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) - poza kadra na mecz z Waasland-Beveren (2:1)