Męczarnie w Baku. Drugie zwycięstwo polskich siatkarek na ME 2017

Polskie siatkarki wygrały 3:1 z reprezentacją Węgier w swym drugim spotkaniu na rozgrywanych w Azerbejdżanie i Gruzji mistrzostwach Europy. To drugie zwycięstwo podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego, które na inaugurację pokonały 3:2 reprezentację Niemiec, a w niedzielę zagrają z Azerbejdżanem o zwycięstwo w grupie i bezpośredni awans do ćwierćfinałów.

Polki były zdecydowanymi faworytkami konfrontacji z reprezentacją Węgier. We wrześniu ubiegłego roku dwukrotnie mierzyły się z tymi rywalkami w eliminacjach do ME 2017 i pewnie wygrały oba mecze. Na turnieju w węgierskim Erd triumfowały 3:1 (23:25, 25:14, 25:20, 25:22), a w Bielsku-Białej rozgromiły rywalki 3:0 (25:18, 25:18, 25:10). Po tych zwycięstwach podopieczne trenera Nawrockiego awansowały do finałów ME, a drugie w tabeli Węgierki musiały rywalizować w barażach, w których wyeliminowały Rumunię (0:3, 3:1 i wygrana w "złotym secie").

Polskie siatkarki pomyślnie rozpoczęły rywalizację w National Gymnastics Arena w Baku. W pierwszej kolejce spotkań grupy A pokonały reprezentację Niemiec 3:2 (23:25, 25:15, 18:25, 25:23, 15:5), Węgierki natomiast zmierzyły się z gospodyniami – reprezentacją Azerbejdżanu – i wyraźnie przegrały 0:3 (23:25, 14:25, 16:25).

Po dobrym meczu z Niemkami, drugie spotkanie na mistrzostwach Europy Polki rozpoczęły od falstartu (0:4, 3:8). Gra wyraźnie się nie kleiła, trener Nawrocki rotował składem i to w dużej mierze błędom własnym rywalek zawdzięczały Polki odrobienie strat w środkowej części seta. Przy zagrywkach Roksany Brzóski zdołały odskoczyć rywalkom (18:14). W końcówce przejęły inicjatywę i wygrały 25:22.

O grze Polek w drugim secie nie można powiedzieć wiele dobrego. Największym mankamentem było fatalne przyjęcie, co rywalki bezlitośnie wykorzystywały. Praktycznie od początku Węgierki wypracowały sobie przewagę (4:8), którą powiększyły w środkowej części seta (9:16). Później straty Polek wzrosły do dziesięciu oczek (12:22). Seria siedmiu wygranych akcji przy zagrywkach Natalii Murek przywróciła na moment nadzieję na wygranie seta (19:22), ale rywalki zdołały wygrać kluczowe akcje (19:25).

Trzecia partia od początku toczyła się przy minimalnej przewadze podopiecznych trenera Nawrockiego (8:6, 16:13). W końcówce Polki zwiększyły dystans, pomogły dobre zagrywki Patrycji Polak i Agnieszki Kąkolewskiej (22:14). Skuteczny atak Natalii Murek ustalił wynik trzeciej partii na 25:17.

Czwartego seta Polki znów rozpoczęły w kiepskim stylu (0:4, 4:8). Jeszcze na drugiej przerwie siatkarki trenera Alberto Salomoniego miały przewagę (13:16) i pachniało tie-breakiem. Po niej inicjatywę przejęły jednak biało-czerwone, które wygrały sześć akcji z rzędu przy zagrywkach Malwiny Smarzek. W końcówce Węgierki nie były już w stanie wiele zdziałać, a Zuzanna Efimienko atakiem z przechodzącej piłki zakończyła to spotkanie (25:18).

Polskie siatkarki odniosły drugie zwycięstwo, ale zaprezentowały się zdecydowanie słabiej, niż w konfrontacji z Niemcami. Momentami były bezradne w starciu ze zdecydowanie niżej notowanymi przeciwniczkami, wyraźnie szwankowało przyjęcie. Można nawet powiedzieć, że ten mecz nie stał na poziomie, jakiego moglibyśmy oczekiwać od starcia rozgrywanego w finałach mistrzostw Europy. Smarzek znów była najskuteczniejszą zawodniczką polskiej ekipy – zdobyła 25 punktów (20 atak + 2 blok + 3 zagrywka), 14 oczek wywalczyła Kąkolewska.

W niedzielę, w ostatnim meczu fazy grupowej, Polki, które zapewniły już sobie awans do kolejnej rundy, zagrają z reprezentacją Azerbejdżanu. Zwycięstwo da im pierwsze miejsce w tabeli grupy A i bezpośredni awans do ćwierćfinałów.

Polska – Węgry 3:1 (25:22, 19:25, 25:17, 25:18)

Polska: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Patrycja Polak, Martyna Grajber, Malwina Smarzek – Agata Witkowska (libero) oraz Aleksandra Krzos (libero), Natalia Murek, Roksana Brzóska, Maja Tokarska, Marlena Pleśnierowicz, Monika Bociek, Julia Twardowska.

Węgry: Zsuzsanna Talas, Eszter Nagy, Edina Dobi, Bernadett Dekany, Greta Szakmary, Rita Bokorne Liliom – Fruzsina Toth (libero) oraz Renata Szpin (libero), Reka Bleicher, Kata Torok, Lilla Villam.

Relacja zakończona

POLSKA – WĘGRY 3:1 (25:22, 19:25, 25:17, 25:18) Zuzanna Efimienko atakiem z przechodzącej piłki zakończyła to spotkanie.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 23:18 Polki coraz bliżej zwycięstwa.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 21:18 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 20:17 Szósta z rzędu akcja wygrana przez Polki. Malwina Smarzek wciąż w polu zagrywki.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 19:17 Błąd po stronie Węgierek.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 18:17 Atak Malwiny Smarzek po bloku rywalek.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 17:17 Skutecznym blokiem Polki wyrównały wynik seta.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 15:17 Masa  błędów po obu stronach siatki. Tym razem nieporozumienie w ekipie Węgier wykorzystała Malwina Smarzek.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 13:16 Trzy oczka zaliczki Węgierek na drugiej przerwie.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 13:15 Tym razem Bernadett Dekany posłała piłkę w aut.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 12:15 Natalia Murek zaatakowała w aut.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 12:13 Jeszcze jeden blok Polek.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 11:13 Atak Malwiny Smarzek po bloku rywalek.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 10:13 Seria punktowa Polek i o czas poprosił tym razem trener Alberto Salomoni.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 9:13 Skuteczne bloki Polek.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 6:13 Malwina Smarzek zaatakowała w aut. Czas dla Jacka Nawrockiego.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 6:12 Fatalne przyjęcie w polskiej drużynie...

POLSKA – WĘGRY 2:1, 6:11 Polki domagały się weryfikacji po bloku... Upomnienie od arbitrów za opóźnianie gry.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 6:9 Skuteczny blok Polek.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 4:8 Cztery punkty tracą Polki na pierwszej przerwie.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 3:7 Malwina Smarzek popisała się skutecznym atakiem po skosie.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 2:6 Punkt dla węgierskich siatkarek po weryfikacji.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 2:5 Szczęśliwie zdobyty przez Polki punkt.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 1:4 Patrycja Polak wywalczyła pierwszy punkt dla Polski w tym secie.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 0:4 Po czasie Patrycja Polak zaatakowała w aut.

POLSKA – WĘGRY 2:1, 0:3 Znów słaby początek seta w wykonaniu Polek. Już po trzech akcjach trener Jacek Nawrocki poprosił o czas.

POLSKA – WĘGRY 2:1 (25:22, 19:25, 25:17) Skuteczny atak Natalii Murek zakończył trzecią partię.

POLSKA – WĘGRY 1:1, 24:16 Autowy atak rywalek dał Polkom piłkę setową.

POLSKA – WĘGRY 1:1, 23:15 Skutecznie Julia Twardowska.

POLSKA – WĘGRY 1:1, 22:14 Agnieszka Kąkolewska - as serwisowy.

POLSKA – WĘGRY 1:1, 21:14 Szczęśliwie zaatakowała Malwina Smarzek

POLSKA – WĘGRY 1:1, 20:13 Patrycja Polak - as serwisowy.

POLSKA – WĘGRY 1:1, 19:13 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

POLSKA – WĘGRY 1:1, 18:13 Autowy atak węgierskich siatkarek.

POLSKA – WĘGRY 1:1, 17:13 Czas dla szkoleniowca reprezentacji Węgier.

POLSKA – WĘGRY 1:1, 16:13 Atak ze środka w wykonaniu Agnieszki Kąkolewskiej i trzy punkty przewagi Polek na drugiej przerwie.

POLSKA – WĘGRY 1:1, 15:13 Skuteczny blok Węgierek. Trener Jacek Nawrocki poprosił o czas.

POLSKA – WĘGRY 1:1, 15:12 Malwina Smarzek tym razem posłała piłkę w aut.

POLSKA – WĘGRY 1:1, 15:11 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

POLSKA – WĘGRY 1:1, 14:11 Skuteczny atak Patrycji Polak

POLSKA – WĘGRY 1:1, 13:9 Skutecznie Malwina Smarzek.

POLSKA – WĘGRY 1:1, 12:8 Rzucona piłka po stronie Węgierek.

POLSKA – WĘGRY 1:1, 10:8 Skuteczna kontra węgierskich siatkarek.

POLSKA – WĘGRY 1:1, 10:6 Węgierki nie poradziły sobie z zagrywką Malwiny Smarzek.

POLSKA – WĘGRY 1:1, 9:6 Po przerwie skuteczny atak Martyny Grajber z lewej strony. Cztery piłki z rzędu dla Polek i trener reprezentacji Węgier poprosił o czas.

POLSKA – WĘGRY 1:1, 8:6 Dwa oczka zaliczki Polek na pierwszej przerwie.

POLSKA – WĘGRY 1:1, 7:6 Skuteczne ataki Malwiny Smarzek i Patrycji Polak.

POLSKA – WĘGRY 1:1, 5:6 Agnieszka Kąkolewska zaserwowała w siatkę.

POLSKA – WĘGRY 1:1, 5:5 Wyrównana walka na początku seta.

POLSKA – WĘGRY 1:1, 4:3 Patrycja Polak - as serwisowy.

POLSKA – WĘGRY 1:1, 2:3 Skuteczny atak Malwiny Smarzek

POLSKA – WĘGRY 1:1, 0:2 Błędy polskich siatkarek na początku trzeciego seta.

Wybierz najlepszą zawodniczkę meczu z Węgrami

Po piątkowym popisie Malwiny Smarzek z Niemcami (aż 36 punktów!), reprezentacja Polski przystąpi do drugiego meczu fazy grupowej mistrzostw Europy rozgrywanych w Azerbejdżanie i Gruzji. Biało-Czerwone zmierzą się z Węgierkami, które na otwarcie imprezy nie miały żadnych szans z gospodyniami. Kto tym razem skradnie show? Zapraszamy do wyboru najlepszej zawodniczki meczu Polska - Węgry!

POLSKA – WĘGRY 1:1 (25:22, 19:25) Bernadett Dekany skutecznym atakiem ustaliła wynik drugiego seta.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 19:24 Autowy atak Polek... Piłka setowa dla reprezentacji Węgier.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 19:23 Węgierki przerwały serię siedmiu wygranych akcji Polek. Jacek Nawrocki poprosił o czas.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 19:22 Już tylko trzy oczka straty...

POLSKA – WĘGRY 1:0, 18:22 Trwa seria Polek przy zagrywkach Natalii Murek.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 17:22 Trener Alberto Salomoni poprosił o drugi czas.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 16:22 Skuteczny blok Polek.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 15:22 Czas dla trenera reprezentacji Węgier.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 14:22 Natalia Murek - as serwisowy.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 12:22 Monika Bociek zaatakowała w aut. Już dziesięć punktów przewagi mają siatkarki z Węgier...

POLSKA – WĘGRY 1:0, 12:20 Znów nieporozumienie po polskiej stronie.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 11:19 Sytuacja w tym secie już chyba wymknęła się Polkom spod kontroli.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 10:18 Natalia Murek zaatakowała w aut. Drugi czas dla Jacka Nawrockiego.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 10:17 Martyna Grajber zablokowana.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 10:16 Atak Węgierek w aut po przerwie.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 9:16 Skuteczna kontra Węgierek, które przed drugą przerwą uzyskały siedem oczek zaliczki.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 9:14 Znów seria piłek wygranych przez siatkarki z Węgier.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 9:11 Atak Malwiny Smarzek i błąd dotknięcia siatki przez Węgierki w kolejnej akcji.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 7:11 Skuteczny atak Patrycji Polak, ale przewaga rywalek wciąż znacząca.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 6:10 Skuteczny atak Zuzanny Efimienko.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 5:9

POLSKA – WĘGRY 1:0, 4:8 Drugą partię, podobnie jak pierwszą polki rozpoczęły bardzo słabo. Orgomne problemy z przyjęciem zagrywki rywalek i cztery punkty straty na pierwszej przerwie.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 4:7 Punkt dla Polek po weryfikacji.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 3:7 Zsuzsanna Talas z przechodzącej piłki.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 3:6 Seria wygranych akcji przez siatkarki Węgier.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 3:5 Martyna Grajber zaatakowała w siatkę.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 3:2 Martyna Grajber obiła blok rywalek.

POLSKA – WĘGRY 1:0, 1:1 Rozpoczął się drugi set.

POLSKA – WĘGRY 1:0 (25:22) Dotknięcie siatki przez zawodniczki z Węgier zakończyło premierową odsłonę.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 24:22 Malwina Smarzek obiła blok rywalek. Piłka setowa dla Polski!

POLSKA – WĘGRY 0:0, 23:22 Skuteczny blok Węgierek.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 23:19 Zuzanna Efimienko skutecznie ze środka.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 21:18 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 20:16 Punkt dla Polek po weryfikacji.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 19:16 Agnieszka Kąkolewska skutecznie ze środka.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 18:16 Punkt dla Węgierek po weryfikacji.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 18:14 Seria kapitalnych zagrywek Roksany Brzóski, a Agnieszka Kąkolewska znów zapunktowała z przechodzącej piłki.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 17:14 Agnieszka Kąkolewska wywalczyła pierwszy punkt po przerwie. Drugi czas dla szkoleniowca reprezentacji Węgier.

Kadziewicz: Kiedyś mieliśmy Gosię Glinkę! Teraz urosła nam nowa gwiazda

Po niesamowitym meczu z Niemkami, w którym Polki wygrały po tie-breaku wszyscy zachwycają się nową liderką naszej ekipy, czyli Malwiną Smarzek. Nachwalić się młodej siatkarki nie mógł były reprezentant Polski, Łukasz Kadziewicz. Padło nawet porównanie do legendarnej Małgorzaty Glinki. Michał Stolfa: Zacznijmy od niekwestionowanej liderki naszego zespołu, czyli Malwiny Smarzek.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 16:14 Dwa punkty przewagi Polek na drugiej przerwie.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 15:14 Roksana Brzóska - as serwisowy!

POLSKA – WĘGRY 0:0, 13:13 Agnieszka Kąkolewska z przechodzącej piłki! Polki odrobiły straty. Włoski trener Madziarek Alberto Salomoni poprosił o czas.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 12:13 Roksana Brzóska skończyła długą wymianę.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 11:13 Skuteczny blok Polek.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 10:13 Zepsuta zagrywka Węgierek.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 9:12 Malwina Smarzek popisała się skutecznym atakiem po prostej.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 8:11 Rywalki zablokowały najpierw Patrycję Polak, a w kolejnej akcji Roksanę Brzóskę.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 8:9 Autowy atak Węgierek. Polki łapią kontakt z rywalkami.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 6:9 Greta Szakmary zatrzymana blokiem.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 5:9 O drugi już czas w tym meczu poprosił trener Jacek Nawrocki.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 5:8 Dwa błędy węgierskich siatkarek po przerwie.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 3:8 Pięć punktów tracą Polki na pierwszej przerwie technicznej. W ostatniej akcji nie zdołały wykorzystać dobrej zagrywki Agnieszki Kąkolewskiej.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 2:6 Skuteczny atak Ediny Dobi. Węgierki utrzymują przewagę.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 1:4 Malwina Smarzek zdobyła pierwszy punkt dla Polek.

POLSKA – WĘGRY 0:0, 0:4 Rozpoczynamy drugi mecz reprezentacji Polski na ME siatarek! Niestety, Polki zaczęły to spotkanie od falstartu. Jacek Nawrocki szybko poprosił o czas.

Węgry: Zsuzsanna Talas, Greta Szakmary, Bernadett Dekany, Edina Dobi, Rita Liliom, Eszter Nagy – Renata Szpin (libero).

Polska rozpocznie mecz w składzie: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Patrycja Polak, Martyna Grajber, Malwina Smarzek – Agata Witkowska (libero).

Czas na hymny obu państw.

Składy obu drużyn na ME 2017:

POLSKA:

rozgrywające: Marlena Pleśnierowicz, Joanna Wołosz.
przyjmujące: Roksana Brzóska, Martyna Grajber, Natalia Murek, Patrycja Polak, Julia Twardowska.
atakujące: Monika Bociek, Malwina Smarzek.
środkowe: Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Agnieszka Kąkolewska, Maja Tokarska.
libero: Aleksandra Krzos, Agata Witkowska.
------

WĘGRY:

rozgrywające: Reka Bleicher, Zsuzsanna Talas.
przyjmujące: Bernadett Dekany, Rita Liliom, Nikolett Soos, Kata Torok, Gréta Szakmary.
atakujące: Lilla Villam.
środkowe: Kata Czina, Edina Dobi, Eszter Nagy.
libero: Renata Szpin, Fruzsina Toth.

Obie ekipy kończą już rozgrzewkę.

Spotkanie w Polsacie Sport komentują Tomasz Swędrowski i Łukasz Kadziewicz.

Skróty pierwszych meczów obu ekip:

Początek spotkania został przesunięty na godzinę 16.10 z powodu przedłużenia meczu Bułgaria – Ukraina (3:2).

Smarzek show! Polskie siatkarki wygrały na inaugurację mistrzostw Europy

Od zwycięstwa 3:2 z reprezentacją Niemiec rozpoczęły polskie siatkarki swój udział w rozgrywanych w Gruzji i Azerbejdżanie mistrzostwach Europy. Podopieczne Jacka Nawrockiego przegrywały 1:2, ale zdołały doprowadzić do tie-breaka, w którym rozbiły rywalki. Siatkówka Terminarz i plan transmisji mistrzostw Europy... - Jesteśmy tutaj w składzie - najbardziej kolokwialnie mówiąc - niedoświadczonym.

Terminarz i plan transmisji mistrzostw Europy siatkarek 2017

Mistrzostwa Europy siatkarek zostaną rozegrane w Gruzji i Azerbejdżanie od 22 września do 1 października. Na starcie stanie szesnaście czołowych drużyn Starego Kontynentu, wśród nich reprezentacja Polski. Sprawdź terminarz i plan transmisji mistrzostw Europy siatkarek 2017. Polskie siatkarki będą rywalizowały w grupie A, która swoje mecze będzie rozgrywała w National Gymnastics Arena w Baku.

ME siatkarek: Polska - Węgry. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Od zwycięstwa 3:2 z reprezentacją Niemiec rozpoczęły polskie siatkarki swój udział w rozgrywanych w Gruzji i Azerbejdżanie mistrzostwach Europy siatkarek. Po świetnym początku czeka je teraz rywalizacja z Węgierkami. Tym spotkaniem nasze reprezentantki mogą sobie zapewnić awans. Transmisja meczu Polska - Węgry od 15:50 w Polsacie Sport.

Witamy w relacji na żywo z meczu ME siatkarek Polska – Węgry. Początek spotkania o godzinie 16.00.