ME siatkarek: Polska – Węgry. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Siatkówka
ME siatkarek: Polska – Węgry. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie
fot. PAP

Od zwycięstwa 3:2 z reprezentacją Niemiec rozpoczęły polskie siatkarki swój udział w rozgrywanych w Gruzji i Azerbejdżanie mistrzostwach Europy siatkarek. Po świetnym początku czeka je teraz rywalizacja z Węgierkami. Tym spotkaniem nasze reprezentantki mogą sobie zapewnić awans. Transmisja meczu Polska – Węgry od 15:50 w Polsacie Sport.

Bohaterką numer jeden w ekipie Polek w rywalizacji z Niemcami była bez wątpienia Malwina Smarzek. Zdobyła 36 punktów (32 atak + 4 blok) i w znaczącym stopniu przyczyniła się do zwycięstwa. Podopieczne Jacka Nawrockiego przegrywały 1:2, ale zdołały doprowadzić do tie-breaka, w którym rozbiły rywalki do pięciu!

 

W kolejnym spotkaniu na ME Polki zmierzą się w sobotę z Węgierkami, które w pierwszym spotkaniu przegrały z reprezentacją Azerbejdżanu 0:3. Oba zespoły miały okazję spotkać się przed rokiem w kwalifikacjach do czempionatu Starego Kontynentu. Podopieczne Jacka Nawrockiego wygrały dwukrotnie 3:1 i 3:0. Węgierki swojej szansy musiały szukać w barażu, w którym okazały się lepsze od Rumunek.

 

W węgierskiej reprezentacji nie ma zbyt wielu znanych zawodniczek. Kibice w Polsce mogą pamiętać jedną z obecnych liderek zespołu Ritę Bokorne Liliom, która kilka lat temu reprezentowała barwy Stali Mielec i Pałacu Bydgoszcz, a później grała m.in. w lidze włoskiej i tureckiej. Z kolei pierwsza rozgrywająca Zsuzsanna Talas od nowego sezonu występować będzie w Proximie Kraków.

 

Transmisja meczu Polska – Węgry od 15:50 w Polsacie Sport.

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie