Nice 1 Liga: Podbeskidzie wraca do gry, Odra nowym liderem

Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało 2:0 z liderującą jak dotąd Miedzią w Legnicy. Odra Opole pokonała skromnie 1:0 Stal Mielec i objęła prowadzenie w tabeli.

Sobotnie zmagania w Nice 1 Lidze rozpoczęły się w Opolu, gdzie miejscowa Odra podejmowała Stal Mielec. Skromne zwycięstwo podopiecznym trenera Mirosława Smyły zapewnił Szymon Skrzypczak, wykorzystując w 71. minucie rzut karny. Jak się później okazało beniaminek dzięki wygranej rozsiadł się na fotelu lidera.

W Częstochowie Drutex-Bytovia Bytów, która wyeliminowała Pogoń Szczecin w 1/8 finału Pucharu Polski, uległa piłkarzom Rakowa 1:3. Bramki dla gospodarzy zdobyli Aghwan Papikjan, Rafał Figiel i Karol Mondek. Honorowe trafienie dla ćwierćfinalistów turnieju o krajowe trofeum zanotował młody pomocnik Maksymilian Hebel.

Puszcza Niepołomice, która również rozgrywa swój pierwszy sezon w pierwszej lidze, wygrała wysoko 3:1 ze Stomilem Olsztyn. Mimo że na przerwę to goście schodzili na prowadzeniu, piłkarze Tomasza Tułacza potrafili się podnieść i zdobyć w drugiej połowie aż trzy bramki.

Coraz lepiej radzi sobie Górnik Łęczna. Tegoroczny spadkowicz z ekstraklasy początku sezonu nie mógł zaliczyć do udanych. Wszystko wskazuje na to, że drużyna powoli wychodzi na prostą. W sobotę wygrała przed własną publicznością 1:0 z GKS Tychy po bramce doświadczonego obrońcy Dariusza Jareckiego.

Tego samego nie można powiedzieć o Zagłębiu Sosnowiec. Podopieczni trenera Dariusza Dudka ponownie nie potrafili utrzymać koncentracji i stracili bramkę w końcówce meczu przeciwko Wigrom Suwałki. Z dorobkiem sześciu punktów sosnowiczanie spadli na 16. miejsce, które znajduje się w strefie spadkowej.

Chojniczanka po raz pierwszy w tym sezonie musiała podzielić się punktami. Na własnym stadionie zremisowała z Olimpią Grudziądz. Sobotnia zdobycz zagwarantowała jej drugie miejsce w ligowej tabeli.

Największym zaskoczeniem jest zwycięstwo Podbeskidzia 2:0 z liderującą jak dotąd Miedzią Legnica. Mecz rozpoczął się z trzydziestominutowym opóźnieniem z powodu złego stanu boiska. Nie przeszkodziło to jednak drużynie z Bielska-Białej w sprawieniu największej niespodzianki dziesiątej kolejki.

Wyniki sobotnich meczów Nice 1 Ligi:

Odra Opole - Stal Mielec 1:0 (0:0)

Bramka: Szymon Skrzypczak 71 (k)

Raków Częstochowa - Drutex-Bytovia Bytów 3:1 (1:0)

Bramki: Aghwan Papikjan 43, Rafał Figiel 70 (k), Karol Mondek 81 - Maksymilian Hebel 84

Puszcza Niepołomice - Stomil Olsztyn 3:1 (0:1)

Bramki: Michał Czarny 51, Marcin Stefanik 62, Maciej Domański 88 - Grzegorz Lech 27 (k)

Górnik Łęczna - GKS Tychy 1:0 (0:0)

Bramka: Dariusz Jarecki 46

Zagłębie Sosnowiec - Wigry Suwałki 0:1 (0:0)

Bramka: Kamil Kościelny 82

Chojniczanka Chojnice - Olimpia Grudziądz 0:0

Miedź Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:1)

Bramki: Szymon Sobczak 12, Łukasz Sierpina 78