Zarobki Neymara w PSG ujawnione!

Piłka nożna
Zarobki Neymara w PSG ujawnione!
fot. PAP

Neymar za 222 miliony euro przeniósł się z Barcelony do Paris Saint-Germain i było pewne, że klub z Francji musiał skusić go wielkimi zarobkami. Serwis "Football Leaks", który specjalizuje się w ujawnianiu finansowych aspektów transferowych, wyjawił, jak dużą kwotę ma wpisaną w kontrakcie.

Brazylijczyk miał się z miejsca stać liderem PSG, który poprowadzi drużynę nie tylko do mistrzostwa kraju, ale także pomoże w sięgnięciu po upragnioną Ligę Mistrzów. Początek miał bardzo obiecujący, bo strzelał i asystował regularnie, lecz ostatnio głośniej jest o jego konflikcie z Edinsonem Cavanim. Neymar chciał za wszelką cenę wykonać rzut karny przeciwko Olympique Lyon, lecz Urugwajczyk - znacznie dłuższy stażem w stolicy Francji - pokazał mu miejsce w szeregu.

Na zarobki jednak Neymar nie może narzekać. Jak poinformował serwis "Football Leaks", który w przeszłości zdradzał już kulisy wielu głośnych transferów, Brazylijczyk może liczyć w Paryżu na gigantyczne pieniądze. Rocznie na jego konto wpływa około 37 milionów euro! Dla porównania w Barcelonie zarabiał "tylko" 20 milionów euro.

Dziennie daje to ponad 100 tysięcy euro! Suma ta nie zawiera żadnych premii za występy, bramki czy też osiągnięcia drużynowe. A przecież Neymar może też liczyć na pieniądze od reklamodawców...

"Football Leaks" zdradziło również, ile zarabia Ousmane Dembele - następca Neymara na Camp Nou. Francuz otrzyma 12 milionów euro rocznie.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze