Gospodynie za mocne! Polskie siatkarki zagrają w barażu o ćwierćfinał ME

Polskie siatkarki przegrały 0:3 z reprezentacją Azerbejdżanu w swym ostatnim spotkaniu w fazie grupowej mistrzostw Europy. Wcześniej Polki pokonały 3:2 Niemki i 3:1 Węgierki. W środę zagrają w barażu o ćwierćfinał.

– Moim zdaniem Azerbejdżan to jeden z faworytów mistrzostw Europy, dysponujący ogromną siłą w ataku. Mieliśmy okazję spotkać się dwa lata temu i przegraliśmy, a wówczas w składzie były bardziej doświadczone zawodniczki – mówił przed ostatnim spotkaniem fazy grupowej szkoleniowiec Polek Jacek Nawrocki.

Jego podopieczne, po pokonaniu 3:2 reprezentacji Niemiec, na następnie 3:1 Węgier zapewniły sobie awans do kolejnej fazy mistrzostw Europy. Starcie z gospodyniami turnieju miało zadecydować, czy – w przypadku zwycięstwa – będzie to awans bezpośrednio do ćwierćfinału, czy też o miejsce w czołowej ósemce przyjdzie Polkom rywalizować w barażu. Siatkarki Azerbejdżanu rozegrały dotychczas jeden mecz, w piątek pokonały reprezentację Węgier 3:0.

W pierwszym secie spotkania Polek z Azerkami jedynie na początku oglądaliśmy wyrównaną grę. Na pierwszej przerwie gospodynie prowadziły 8:7, a po niej zaczęły budować przewagę (11:7, 16:10). Zdecydowana, skuteczna gra gospodyń zupełnie sparaliżowała poczynania Polek, które nie miały w końcówce nic do powiedzenia. Wynik 25:14 mówi właściwie wszystko o przebiegu tego seta.

W kolejnych dwóch partiach podopieczne trenera Nawrockiego zdołały nawiązać walkę z przeciwniczkami: dobrze prezentowały się w obronie, wróciły do skutecznej gry blokiem (to znów był mocny element polskiej ekipy, bilans 8–12 w punktowych blokach na korzyść ekipy trenera Nawrockiego w całym meczu). W drugiej odsłonie Polki traciły po dwa punkty na obu przerwach (8:6, 16:14), ale w końcówce Azerki osiągnęły wyraźną przewagę i wygrały 25:21. W trzeciej to biało-czerwone długo przeważały (6:8, 14:16). Później, przy zagrywkach Patrycji Polak, gospodynie przegrywały 18:21. Decydujące akcje znów należały jednak do zawodniczek trenera Faiga Garayeva, które wygrały 25:23 i w całym meczu 3:0.

Gospodynie pewnie i zasłużenie triumfowały w tym starciu. Bohaterką meczu była bez wątpienia pochodząca z Uzbekistanu Polina Rahimova, która w trzech setach zdobyła aż 30 punktów, w tym pięć zagrywką. W reprezentacji Polski najskuteczniejsza była znów Malwina Smarzek, która wywalczyła 17 oczek.

Po porażce w trzecim meczu wiadomo już, że Polki nie zajmą pierwszego miejsca w grupie A, o ćwierćfinał będą więc musiały powalczyć w barażu. W środę zmierzą się prawdopodobnie z reprezentacją Turcji lub Ukrainy (grupa C). Ostateczną kolejność grupy A poznamy po rozegraniu meczów Niemcy – Węgry (niedziela, 24 września) oraz Azerbejdżan – Niemcy (poniedziałek, 25 września).

Azerbejdżan – Polska 3:0 (25:14, 25:21, 25:23)

Azerbejdżan: Kristina Jagubowa, Ksenia Pozniak, Olena Hasanowa, Jelizaweta Samadowa, Natalia Mammadowa, Polina Rahimowa – Waleria Mammadowa (libero) oraz Jana Kulan, Szafagat Habibowa, Aiszan Abdulazimowa.

Polska: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Martyna Grajber, Patrycja Polak, Malwina Smarzek – Agata Witkowska (libero) oraz Aleksandra Krzos (libero), Natalia Murek, Maja Tokarska, Marlena Pleśnierowicz, Monika Bociek, Julia Twardowska.

Relacja zakończona

AZERBEJDŻAN – POLSKA 3:0 (25:14, 25:21, 25:23) Autowy atak Malwiny Smarzek... Polki nie wygrają grupy i zagrają w barażu o ćwierćfinał.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 24:23 Polina Rahimowa! Piłka meczowa dla gospodyń...

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 23:23 Yelyzaveta Samadowa efektownie zaatakowała po prostej.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 22:23 Zablokowana Malwina Smarzek.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 21:23 Zablokowana Natalia Mammadowa

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 21:21 Natalia Mammadowa przedarła się przez polski blok.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 19:21 Polina Rahimowa przerwała serię Polek.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 18:21 Kolejny skuteczny blok Polek!

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 18:20 Skuteczny blok i ważny punkt dla Polek. Trener Faig Garayev poprosił o czas.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 18:19 Patrycja Polak - as serwisowy.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 18:18 Dobry atak Agnieszki Kąkolewskiej ze środka.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 18:17 Ksenia Pozniak obiła polski blok.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 17:16 Natalia Mammadowa skutecznym atakiem dała prowadzenie gospodyniom. Jacek Nawrocki wziął czas.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 16:16 Autowy atak Agnieszki Kąkolewskiej i znów remis.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 15:16 Zablokowana Natalia Murek.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 14:16 Malwina Smarzek znów skutecznie i dwa punkty przewagi Polek na drugiej przerwie technicznej.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 14:15 Malwina Smarzek obiła blok rywalek.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 14:14 Podwójne odbicie u Polek.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 13:14 Polina Rahimowa - as serwisowy. Czas dla trenera Jacka Nawrockiego.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 11:14 Długą akcję skończyła Malwina Smarzek. Czas dla selekcjonera gospodyń.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 11:13 Skuteczna kiwka Martyny Grajber.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 10:12 Malwina Smarzek - as serwisowy.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 9:10 Azerki dotknęły siatki.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 9:9 Polina Rahimowa... Gospodynie odrobiły straty.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 8:9 Polina Rahimowa znów skutecznie.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 6:9 Skuteczny blok Polek.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 6:8 Długą wymianę skończyła Agnieszka Kąkolewska. Dwa oczka zaliczki Polek na pierwszej przerwie.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 5:7 Natalia Murek wykorzystała przechodzącą piłkę.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 4:6 Podwójne odbicie polskiej rozgrywającej.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 2:5 Martyna Grajber - as serwisowy.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 2:3 Natalia Mammadowa skutecznie z drugiej linii.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 1:3 Skuteczna kontra Polek.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0, 0:2 Od skutecznych ataków Malwiny Smarzek i Martyny Grajber rozpoczęły Polki trzecią odsłonę.

Wybierz najlepszą polską zawodniczkę w meczu z Azerbejdżanem

Po dwóch zwycięstwach w mistrzostwach Europy, polskie siatkarki w niedzielę grają z Azerbejdżanem. Wybierzcie naszą najlepszą zawodniczkę w tym spotkaniu!

AZERBEJDŻAN – POLSKA 2:0 (25:14, 25:21) Skuteczny atak Poliny Rahimowej zakończył drugą partię.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 24:21 Skutecznie Malwina Smarzek.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 24:20 Polina Rahimowa dała swej drużynie piłkę setową.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 23:20 Kolejny blok Polek. Zatrzymana Natalia Mammadowa. Trener gospodyń Faig Garayev poprosił o czas.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 23:19 Skuteczny blok Polek.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 23:17 Skutecznym atakiem popisała się Natalia Mammadowa.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 22:16 Patrycja Polak nadziała się na blok gospodyń.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 21:16 Polina Rahimowa zaatakowała po bloku rywalek.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 20:16 Atak Azerek z przechodzącej piłki.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 19:16 Skuteczny blok gospodyń. Druga przerwa dla Jacka Nawrockiego.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 17:16 Agnieszka Kąkolewska oszukała blok rywalek.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 16:15 Po przerwie punkt dla Polek po ataku Zuzanny Efimienko.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 16:14 Skuteczny atak Kseni Pozniak i dwa oczka różnicy na drugiej przerwie.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 15:14 Polina Rahimowa tym razem zaserwowała w taśmę.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 15:13 Polina Rahimowa - as serwisowy. Trener Jacek Nawrocki poprosił o czas.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 14:13 Polina Rahimowa popisała się mocnym atakiem i gospodynie odzyskały prowadzenie.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 12:12 Zepsuta zagrywka Azerek, ale w kolejnej akcji skuteczny atak Oleny Hasanovej.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 11:11 Natalia Mammadowa obiła polski blok.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 9:10 Skuteczny blok Polek. Czas dla szkoleniowca reprezentacji Azerbejdżanu.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 9:9 Kolejny punkt dla Polek po ataku Agnieszki Kąkolewskiej.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 9:8 Natalia Murek przedarła się przez blok rywalek.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 8:7 Yelyzaveta Samadowa zaserwowała w siatkę.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 8:6 Dwa punkty tracą Polki na pierwszej przerwie technicznej.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 7:6 Nieporozumienie po stronie gospodyń.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 7:4 Polina Rahimowa - as serwisowy.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 6:4 Polina Rahimowa popisała się skutecznym atakiem.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 4:2 Dotnięcie siatki przez Azerki i skuteczny blok dały Polkom pierwsze punkty w tej partii.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 3:0 Skutecznie Natalia Mammadowa

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0, 2:0 Rozpoczynamy drugą odsłonę!

AZERBEJDŻAN – POLSKA 1:0 (25:14) Maja Tokarska serwisem w siatkę zakończyła pierwszą odsłonę. Zdecydowane zwycięstwo reprezentacji Azerbejdżanu.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 24:12 Ksenia Pozniak dała gospodyniom piłkę setową.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 23:12 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 21:11 Dzięsięć oczek różnicy...

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 20:11 Ksenia Pozniak popisała się skutecznym atakiem z obiegnięcia.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 19:11 Skuteczny blok Polek.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 19:10 Polina Rahimowa - as serwisowy.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 18:10 Polina Rahimowa - as serwisowy.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 17:10 Autowy atak Martyny Grajber.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 16:10 Kiwka Poliny Rahimowej ustaliła wynik na drugiej przerwie. Sześć oczek straty Polek.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 15:10 Malwina Smarzek zaatakowała po bloku rywalek.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 15:9 Skuteczny blok gospodyń.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 13:8 Skutecznie Yelyzaveta Samadowa.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 12:8 Natalia Mammadowa - atak blok-aut.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 11:8 Cztery odbicia po stronie Azerek.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 11:7 Skuteczna kiwka Poliny Rahimowej. Drugi czas dla szkoleniowca reprezentacji Polski.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 10:7 Nerwowa gra Polek po przerwie. Trener Jacek Nawrocki poprosił o czas.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 8:7 Natalia Mammadowa ustaliła wynik na pierwszej przerwie. Punkt przewagi gospodyń.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 7:7 Zuzanna Efimienko atakiem z krótkiej kończy ładną akcję Polek.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 6:6 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 6:5 Patrycja Polak, po ataku z drugiej linii, posłała piłkę w aut.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 4:5 Atak Martyny Grajber zablokowany.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 3:5 Zuzanna Efimienko skutecznie z krótkiej.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 2:4 Polina Rahimowa zaatakowała w aut.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 1:3 Polina Rahimowa zatrzymana przez polski blok.

AZERBEJDŻAN – POLSKA 0:0, 0:2 Rozpoczynamy ostatni mecz polskich siatkarek w fazie grupowej ME 2017.

Polska: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Patrycja Polak, Martyna Grajber, Malwina Smarzek – Agata Witkowska (libero).
Azerbejdżan: Polina Rahimowa, Ksenia Pozniak, Yelyzaveta Samadova, Natalia Mammadowa,  Krystyna Jagubowa, Olena Hasanova – Waleria Mammadowa (libero).

Czas na hymny obu państw.

Spotkanie Azerbejdżan – Polska w Polsacie Sport komentują Tomasz Swędrowski oraz Ireneusz Mazur.

Bułgaria pokonała Turcję 3:2 (20:18 w tie-breaku!) we wcześniejszym meczu rozegranym w Baku. To z tego powodu początek starcia Polek ze współgospodyniami imprezy został przesunięty.

Początek spotkania Azerbejdżan – Polska został przesunięty na godzinę 16.20.

Siatkarki Azerbejdżanu rozegrały dotychczas jedno spotkanie, w piątek pokonały reprezentację Węgier 3:0 (25:23, 25:14, 25:16).

Polska – Węgry 3:1 (25:22, 19:25, 25:17, 25:18)

Polska: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Patrycja Polak, Martyna Grajber, Malwina Smarzek – Agata Witkowska (libero) oraz Aleksandra Krzos (libero), Natalia Murek, Roksana Brzóska, Maja Tokarska, Marlena Pleśnierowicz, Monika Bociek, Julia Twardowska.
Węgry: Zsuzsanna Talas, Eszter Nagy, Edina Dobi, Bernadett Dekany, Greta Szakmary, Rita Bokorne Liliom – Fruzsina Toth (libero) oraz Renata Szpin (libero), Reka Bleicher, Kata Torok, Lilla Villam.

Przypomnijmy dotychczasowe mecze Polek na ME 2017:

Polska – Niemcy 3:2 (23:25, 25:15, 18:25, 25:23, 15:5)

Polska: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Patrycja Polak, Martyna Grajber, Malwina Smarzek – Agata Witkowska (libero) oraz Natalia Murek, Julia Twardowska, Aleksandra Krzos (libero).
Niemcy: Denise Hanke, Jennifer Pettke, Leonie Schwartmann, Maren Fromm, Jennifer Geerties, Louisa Lippmann – Lenka Durr (libero) oraz Jana-Franziska Poll, Irina Kemmsies, Lena Stigrot, Marie Schoelzel.

Nawrocki: Azerbejdżan to jeden z faworytów mistrzostw Europy

Postaramy się jak najlepiej przygotować do następnego pojedynku z Azerbejdżanem. Moim zdaniem to jeden z faworytów mistrzostw Europy, dysponujący ogromną siłą w ataku - powiedział trener reprezentacji Polski siatkarek Jacek Nawrocki. Polki w dotychczasowych meczach na ME pokonały w Baku Niemcy 3:2 i Węgry 3:1.

ME siatkarek: Azerbejdżan - Polska. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Polskie siatkarki już w sobotę pokonując Węgierki 3:1 zapewniły sobie awans do kolejnej fazy mistrzostw Europy rozgrywanych w Azerbejdżanie i Gruzji. Teraz czeka je właśnie starcie z Azerkami. Jeśli podopieczne Jacka Nawrockiego zwyciężą, awansują bezpośrednio do ćwierćfinału. Transmisja meczu Azerbejdżan - Polska od 15:50 w Polsacie Sport i Super Polsacie.

Witamy w relacji na żywo z meczu ME siatkarek Azerbejdżan – Polska. Początek spotkania o godzinie 16.00.