ME siatkarek: Azerbejdżan – Polska. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Siatkówka
ME siatkarek: Azerbejdżan – Polska. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie
fot. PAP

Polskie siatkarki już w sobotę pokonując Węgierki 3:1 zapewniły sobie awans do kolejnej fazy mistrzostw Europy rozgrywanych w Azerbejdżanie i Gruzji. Teraz czeka je właśnie starcie z Azerkami. Jeśli podopieczne Jacka Nawrockiego zwyciężą, awansują bezpośrednio do ćwierćfinału. Transmisja meczu Azerbejdżan – Polska od 15:50 w Polsacie Sport i Super Polsacie.

Biało-czerwone zanotowały drugie zwycięstwo w turnieju (w piątek pokonały Niemki 3:2), lecz swoją grą nie zachwyciły. W trudnych momentach walki z węgierskim zespołem pokazały jednak charakter i waleczność. W czwartym secie przegrywały już 6:13, ale zdołały odwrócić losy tej partii i mogły cieszyć się wygraną bez konieczności rozgrywania kolejnego tie-breaka.

 

Najskuteczniejszą zawodniczką w polskiej reprezentacji ponownie była Smarzek, która zdobyła 25 punktów (z Niemkami uzyskała 36), z kolei Kąkolewska zanotowała 14 "oczek". Na podobną dyspozycję liczymy w niedzielnym meczu. W pierwszym spotkaniu grupy A mistrzostw Europy siatkarki Węgier przegrały z Azerbejdżanem 0:3.

 

Reprezentacja ta, w składzie której nie brakuje doświadczonych i znakomitych zawodniczek jak Polina Rahimowa czy Natalia Mammadowa, nie osiągała ostatnio znaczących sukcesów. Dwanaście lat temu w Chorwacji zajęła czwarte miejsce, a Polki wówczas sięgnęły po drugi mistrzowski tytuł z rzędu. Poźniej Azerki w ME plasowały się poza ósemką.

 

– Postaramy się jak najlepiej przygotować do następnego pojedynku z Azerbejdżanem. Moim zdaniem to jeden z faworytów mistrzostw Europy, dysponujący ogromną siłą w ataku. Mieliśmy okazję spotkać się dwa lata temu i przegraliśmy, a wówczas w składzie były bardziej doświadczone zawodniczki – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski, Jacek Nawrocki.

 

Transmisja meczu Azerbejdżan – Polska od 15:50 w Polsacie Sport i Super Polsacie.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze