MP w judo: Czarni Bytom najlepsi drużynowo

Sporty walki
MP w judo: Czarni Bytom najlepsi drużynowo
fot. PAP

Mistrzostwa Polski w judo, zakończone w niedzielę w Opolu, zdominowali reprezentanci GKS Czarnych Bytom, którzy w turnieju drużynowym zajęli pierwsze miejsca zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn.

Zawodnicy z Bytomia zdobyli także największą liczbę medali w rywalizacji indywidualnej. Dyrektor Czarnych Zenon Mościński wyraził nadzieję, że jest to sygnał mogący świadczyć o powrocie klubu do dawnej kondycji. Przypomniał, że wśród trofeów wywalczonych przez zawodników klubu jest ponad 50 medali z mistrzostw Europy i świata.

 

- W Opolu okazaliśmy się najlepsi drużynowo i mamy najwięcej, bo osiem, medali indywidualnie. Postawiliśmy na młodzież i jestem zadowolony z wyników. Co prawda do olimpiady zostało jeszcze sporo czasu, więc za wcześnie typować nazwiska konkretnych zawodników, którzy będą reprezentowali kraj, ale jestem przekonany, że znajdą się wśród nich także wychowankowie naszego klubu - powiedział Mościński.

 

Niespodzianką trzydniowych mistrzostw była przegrana Beaty Pacut z Paulą Kułagą w finale kat. 78 kg oraz złoto Tomasza Kowalskiego, który wrócił na matę po trzyletniej przerwie spowodowanej obrażeniami w wypadku drogowym.

 

W zawodach uczestniczyło 220 zawodniczek i zawodników z 60 klubów.

 

Medaliści drużynowych MP:
 
 mężczyźni
 
 1. GKS Czarni Bytom
 2. AZS AWF Warszawa
 3. AZS AWF Katowice i KS Gwardia Warszawa
 
 kobiety
 
 1. GKS Czarni Bytom
 2. AZS AWF Wrocław
 3. AZS AWFiS Gdańsk
CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze