Nice 1 Liga: Ruch Chorzów wyszedł na plus

Dziesięć spotkań potrzebowali piłkarze Ruchu Chorzów, by pozbyć się pięciu ujemnych punktów, z którymi rozpoczęli sezon 1. ligi. Na plus wyszli po niedzielnej wygranej w Siedlcach z Pogonią 3:1. Choć mają dwa punkty to nadal zamykają tabelę.

Losy spotkania w Siedlcach ważyły się do ostatnich minut. Goście prowadzili od 57. po trafieniu Artura Balickiego, ale w 84. wyrównał Jarosław Ratajczak. W 88. minucie drugą bramkę dla "Niebieskich" uzyskał rezerwowy Bartosz Nowak, a już w doliczonym przez sędziego czasie gry wynik ustalił Michał Walski.

Ruch, którego ujemne punkty wynikały z kary nałożonej przez PZPN za złamanie regulaminu finansowego, po drugim zwycięstwie w sezonie traci siedem do GKS Katowice i osiem do Zagłębia Sosnowiec.

Liderem została Odra Opole po zwycięstwie u siebie nad Stalą Mielec 1:0. Wyprzedza obecnie o punkt Chojniczankę Chojnice, która na własnym stadionie bezbramkowo zremisowała z Olimpią Grudziądz.

Zwycięstwo Odrze zapewnił były zawodnik Górnika Zabrze Szymon Skrzypczak, który w 71. minucie wykorzystał rzut karny.

Piłkarze obu zespołów wyszli na prezentację w koszulkach z napisem "Waldek, trzymaj się". Słowa otuchy były skierowane do Waldemara Gancarczyka, obecnie zawodnika Stali, który do Mielca latem przeniósł się z... Opola. W spotkaniu 8. kolejki z Puszczą Niepołomice 27-letni pomocnik doznał poważnej kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych i nieprędko wróci na boisko.

Gra toczyła się w trudnych warunkach - przy padającym deszczu i na grząskim boisku.

- Gdy weszło się na nie po 90. minucie, miało się problem z utrzymaniem równowagi – tak było grząsko i niebezpiecznie. Tym bardziej trzeba chylić czoła, bo zawodnicy jednej i drugiej drużyny wybiegali ten mecz, dali z siebie wszystko - przyznał trener gospodarzy Mirosław Smyła.

O dwa punkty mniej od opolan zgromadziły zespoły Miedzi Legnica oraz Chrobrego Głogów.

Miedź u siebie uległa Podbeskidziu Bielsko-Biała 0:2, a gole dla gości zdobyli Szymon Sobczak oraz Łukasz Sierpina. Spotkanie rozpoczęło się z ponadpółgodzinnym opóźnieniem ze względu na zły stan boiska. Legniczanie jeszcze do niedawna byli niepokonani i otwierali tabelę, ale doznali dwóch porażek z rzędu.

Chrobry natomiast już w piątek zremisował na wyjeździe z GKS Katowice 2:2. To piąty kolejny występ "Gieksy" bez zwycięstwa, choć przed sezonem drużyna uchodziła za jednego z głównych kandydatów do awansu do ekstraklasy.