Pogrom w Eredivisie! PSV wbiło siedem goli Utrechtowi

PSV Eindhoven rozgromiło na wyjeździe Utrecht 7:1. Aż cztery gole, w tym trzy w drugiej połowie strzelił Jurgen Locadia, a piłkarze ze stadionu Philipsa utrzymali pozycję lidera Eredivisie. Kolejne słabe spotkanie rozegrał Ajax Amsterdam.

Ostatni raz Utrecht pokonał w lidze PSV w 2012 roku i nic nie zapowiadało, że ten stan rzeczy się zmieni. Zespół w ostatnim czasie grał w kratkę i to goście byli zdecydowanymi faworytami. Strzelanie w 15. minucie otworzył, jak się później okaże bohater spotkania, Locadia. Już jednak po chwili mieliśmy remis  i nic nie zapowiadało zbliżającego się pogromu. Przed przerwą prowadzenie ekipie Phillipa Cocu dał Hirving Lozano.

Po przerwie na boisku istniała tylko jedna drużyna. Hat-tricka klasycznego zaliczył Locadia, a kapitalną solową akcję przeprowadził Steven Bergwijn, który ośmieszył obronę rywali i wpakował piłkę do siatki. Skończyło się na siedmiu golach, co ciekawe piłkarze PSV oddali tylko dziewięć celnych strzałów. Piłkarze z Eindhoven są liderem rozgrywek, a kolejną wpadkę zaliczył Ajax, który przegrał na własnym stadionie z Vitesse. Zespół z Amsterdamu jest dopiero siódmy.

Komplet wyników:

Utrecht - PSV 1:7 (1:2)
Bramki: Labyad 21'-karny - Locadia 15', 49', 68', 85', Lozano 40', van Ginkiel 80', Bergwijn 90'

Ajax - Vitesse 1:2 (0:2)
Bramki: Viergever 83' - kashia 21', Rashica 45+3'

Groningen - Twente 1:0 (0:0)
Bramki: Idrissi 51'

Venlo - Zwolle 1:1 (0:1)
Bramki: Leemans 69' - Ehizibue 30'