Sensacyjna oferta dla Polaka! Miał walczyć z Chisorą

Sporty walki

Już w sobotę do ringu powróci były mistrz Europy Dereck Chisora (26-7, 18 KO). "Del Boy" wystąpi na gali w Liverpoolu, lecz ciągle nie wiadomo, kto będzie jego przeciwnikiem. Niewiele brakowało, by został nim... Łukasz Rusiewicz (22-31, 13 KO).

Chisora jest przymierzany do walki z Agitem Kabayelem w listopadzie tego roku, a stawką byłoby mistrzostwo Europy wagi ciężkiej. Zanim jednak do tego dojdzie, musi stoczyć jeden pojedynek na przetarcie. Dlatego też wystąpi na sobotniej gali w Liverpoolu, tyle że ciągle nie poznaliśmy nazwiska jego przeciwnika.

 

Jak wyjawił na Twitterze promotor Krystian Cieśnik, ofertę boksowania przeciwko Chisorze otrzymał Łukasz Rusiewicz. Warunki finansowe były bardzo dobre, więc Polak nie miał co do tego żadnych zastrzeżeń. Ostatecznie jednak na drodze stanęła Brytyjska Komisja Bokserska, która nie wyraziła zgodny na zorganizowanie takiej walki.

Rusiewicz bardzo często był wybierany dla wielu czołowych pięściarzy. Przez lata był znany z wielkiej wytrzymałości i niemalże tytanowej szczęki. Ostatnie pojedynki to jednak głównie porażki przed czasem, co mogło mieć znaczenie dla Komisji. 

Skrót walki Chisora - Whyte w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze