Serie A: Wejście smoka Stępińskiego!

Oprócz Bartosza Bereszyńskiego, w popołudniowych meczach Serie A nie wystapił jeszcze tylko jeden Polak - Mariusz Stępiński, który wszedł na boisko w 83. minucie, a w 93. ustalił wynik spotkania.

UC Sampdoria wygrała u siebie z AC Milan 2:0. Goście razili nieporadnością i nie potrafili stworzyć pod bramką gospodarzy realnego zagrożenia. Cały mecz w barwach drużyny z Genuy rozegrał Bartosz Bereszyński, natomiast Karol Linetty oraz Dawid Kownacki nie otrzymali szansy na grę.

Mariusz Stępiński i Paweł Jaroszyński z Chievo Werona mecz przeciwko Cagliari również zaczęli na ławce rezerwowych. Pierwsza połowa bez ich udziału zakończyła się remisem 0:0. Zespół Polaków objął prowadzenie dopiero w 53. minucie, kiedy po doskonałej wrzutce z lewego skrzydła od Fabrizio Cacciatore, bramkarza głową przelobował Roberto Inglese. Stępiński pojawił się na boisku dopiero w 84. minucie, a w 93. płaskim strzałem z 16 metrów ustalił wynik spotkania na 2:0.

W barwach Lazio niesłychanie skuteczny był Ciro Immobile, który już w pierwszej połowie zapisał na swoim koncie dwie bramki. Pierwszą - w 24. minucie z rzutu karnego, a drugą w 41. minucie, kiedy w polu karnym wypatrzył go Adam Marusić. Immobile wpadł na pełnej szybkości między obrońców i płaskim strzałem nie dał Andrade Nicolasowi najmniejszych szans.

W 60. minucie Immobile się Marusiciowi odwdzięczył - reprezentant Włoch przeciął podaniem wszerz jedenastkę rywala, a Czarnogórzec mocnym uderzeniem z piątego metra dopełnił formalności.