Skromne zwycięstwo Zagłębia na przełamanie

Zagłębie Lubin pokonało 1:0 przed własną publicznością Sandecję Nowy Sącz. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 80. minucie Jarosław Kubicki.

Od początku spotkania w Lubinie aktywniejsi byli gospodarze. Pierwszą z akcji, która mogła zagrozić bramce przyjezdnych zainicjował Łukasz Janoszka precyzyjnym dośrodkowaniem do Jakuba Świerczoka. Ten jednak zmarnował sytuację i piłka trafiła wprost w ręce Michała Gliwy.

Chwilę później strzałem z dystansu popisał się Jarosław Jach. Piłka odbiła się od obrońcy Sandecji i trafiła w poprzeczkę. Nie minęły dwie minuty, a bramkarz gości musiał popisać się fenomenalną paradą by wybronić oddany z kilku metrów strzał Patryka Tuszyńskiego.

Pierwsza połowa to wyraźna dominacja "Miedziowych". Na bramkę Sandecji uderzali jeszcze m.in. Bartłomiej Pawłowski i Jarosław Kubicki i tylko świetna dyspozycja Gliwy uchroniła gości przed utratą gola.

Po zmianie stron nadal na boisku wyraźnie dominowali gospodarze. Już w pierwszych minutach blisko zdobycia gola był Świerczok. Piłkę uderzoną przez napastnika Zagłębia w ostatniej chwili wybił Patrik Mraz. Później Pawłowski, po ładnym podaniu Świerczoka, nie wykorzystał okazji będąc sam na sam z bramkarzem Sandecji.

Na gola kibice musieli czekać do 80. minuty. Wówczas to piłkę uderzoną przez Filipa Jagiełłę głową trącił Jarosław Kubicki. Gliwa tym razem był bezradny. Sandecja miała jeszcze okazje do wyrównania w ostatnich minutach meczu po faulu Janoszki na Adrianie Danku, jednak strzał Mraza obronił Polacek.

KGHM Zagłębie Lubin - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Jarosław Kubicki (80)

KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Alan Czerwiński (74. Arkadiusz Woźniak), Lubomir Guldan, Bartosz Kopacz, Jarosław Jach - Bartłomiej Pawłowski (68. Filip Jagiełło), Adam Matuszczyk, Jarosław Kubicki, Łukasz Janoszka - Patryk Tuszyński (84. Jakub Tosik), Jakub Świerczok.

Sandecja Nowy Sącz: Michał Gliwa - Adrian Basta, Płlamen Kraczunow, Michal Piter-Bucko, Patrik Mraz - Bartłomiej Kasprzak (65. Mateusz Cetnarski), Grzegorz Baran – Bartłomiej Dudzic, Wojciech Trochim (76. Adrian Danek), Tomasz Brzyski – Aleksandyr Kolew (58. Filip Piszczek).

Żółte kartki: Łukasz Janoszka - Michal Piter-Bucko, Grzegorz Baran, Adrian Danek, Płamen Kraczunow

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk)

Widzów: 5 473