UFC: Była rywalka Jędrzejczyk chce walczyć z Kowalkiewicz

Sporty walki
UFC: Była rywalka Jędrzejczyk chce walczyć z Kowalkiewicz
fot. youtube.com

Choć Karolina Kowalkiewicz (10-2, 1 KO, 2 SUB) ma już zaplanowaną walkę - 21 października w Gdańsku zmierzy się z Jodie Esquibel (6-2, 1 KO) - to może już być spokojna o kolejne starcia. Chęć skrzyżowania z nią rękawic wyraziła bowiem Jessica Andrade (17-6, 5 KO, 7 SUB).

Polska zawodniczka jest aktualnie sklasyfikowana na drugim miejscu, lecz po najbliższej aktualizacji prawdopodobnie spadnie na trzecią pozycję. Wszystko za sprawą imponującego występu Jessiki Andrade, która w nocy z piątku na sobotę zdominowała nr 1 wagi słomkowej - Claudię Gadelhę. A przecież według wielu obserwatorów nie była faworytką!

 

Andrade nie tak dawno walczyła o pas kategorii do 51 kilogramów, lecz zdecydowanie przegrała z Joanną Jędrzejczyk, która ma już zaplanowana kolejną walkę. W związku z tym Brazylijka ma już na oku inny cel, a jest nią najwyżej rozstawiona zawodniczka. Gadelha oczywiście odpada, bo natychmiastowy rewanż - do tego po tak wielkiej dominacji - nie miałby sensu, więc skupiła swoją uwagę na Kowalkiewicz. Co ciekawe, włodarze największej organizacji MMA na świecie proponowali Polce starcie z Andrade, lecz ta odrzuciła tę ofertę.

 

- Chciałam walczyć z Karoliną w Polsce, ale wybrała jakąś nową dziewczynę, którą ledwo co zakontraktowali w UFC. Jeśli wygra, chcę się z nią zmierzyć - przyznała.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie