WBSS: Dorticos królem nokautu! Błyskawicznie znokautował Kudriaszowa

Sporty walki
WBSS: Dorticos królem nokautu! Błyskawicznie znokautował Kudriaszowa
fot. youtube.com

W pojedynku dwóch królów nokautu wagi junior ciężkiej Yunier Dorticos powalił na deski Dmitrija Kudriaszowa już w drugiej rundzie i awnasował do półfinału turnieju World Boxing Super Series. Kubańczyk zatrzymał więc pas mistrzowski WBA i w kolejnej rundzie może zmierzyć się z Krzysztofem Włodarczykiem.

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk (53-3-1, 37 KO) już 21 października zmierzy się z Muratem Gassijewem (24-0, 17 KO) w Prudential Center w Newark, jednak pod koniec września poznaliśmy potencjalnego rywala Polaka. W pojedynku kanonierów lepszy okazał się Kubańczyk Yunier Dorticos (22-0, 21 KO), który znokautował Dmitrija Kudriaszowa (21-2, 21 KO) już w drugiej rundzie.
 
Stawką pojedynku był dzierżony przez Kubańczyka pas WBA wagi junior ciężkiej. W zapowiedziach przed walką mogliśmy doczytać, że inny scenariusz niż nokaut będzie sensacją: obaj pięściarze bowiem kończyli niemalże 100% swoich walk właśnie tą metodą.
 
Kubańczyk i Rosjanin spełnili oczekiwania, jednak szczęśliwy po starciu w San Antonio mógł być wyłącznie pierwszy z nich. Dorticos od początku wywierał mocną presję na Kudriaszowie i przedarł się przez gardę zbyt wolnego rywala już w drugim starciu. Dorticos doskonale trafił prawym sierpem i powalił rywala, kończąc pojedynek.
 
Dorticos dołączył więc do Oleksandra Usyka (13-0, 11 KO), który wygrał pierwszy ćwierćfinał turnieju World Boxing Super Series. Sędziowie przerwali jego walkę z Marco Huckiem (40-5-1, 27 KO) w dziesiątej rundzie po salwie ciosów broniącego pasa Usyka.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze