Bramkarz Sparty obronił cztery strzały w pięć sekund! (WIDEO)

Do niesamowitej akcji doszło w trakcie meczu ADO Den Haag - Sparta Rotterdam (1:0), rozgrywanego w ramach Eredivisie. Bramkarz gości Roy Kortsmit dokonał nie lada wyczynu i w ciągu 5 sekund obronił cztery groźne strzały podopiecznych Alfonsa Groenendijka. Zobaczcie sami!

Sytuacja miała miejsce w 55. minucie spotkania, przy stanie 1:0 dla gospodarzy. Piłka znalazła się wówczas w polu karnym Sparty, po czym rozpoczęła się kanonada na bramkę strzeżoną przez Kortsmita. Ten jednak udownił, że jest w wybornej formie i czteroma intuicyjnymi interwencjami uratował swój zespół przed utratą drugiego gola! Gościom nie udało się już jednak obrócić losów meczu i wynik się nie zmienił.

Nie jest to pierwsza efektowna parada Kortsmita w ostatnim czasie. W meczu poprzedniej kolejki ligi holenderskiej z AZ Alkmaar wyróżnił się on obroną dwóch karnych w ciągu minuty! Po pierwszej obronie sędzia nakazał powtórzenie stałego fragmentu gry, ze względu na wyjście golkipera przed linię bramkową. Mimo to obronił on również drugą próbę! Wówczas koledzy z drużyny także nie pomogli i spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2, a oba gole strzelił Wout Weghorst, który wcześniej nie wykorzystał "jedenastek".

W załączonym materiale wideo cztery parady Kortsmita w meczu z ADO Den Haag, a w powiązanym artykule sytuacja z dwoma rzutami karnymi.