Kolega z drużyny Krychowiaka pobił rekord wszech czasów Premier League

Piłka nożna
Kolega z drużyny Krychowiaka pobił rekord wszech czasów Premier League
fot. PAP

Gareth Barry nie jest już młodzieniaszkiem, ale ma końskie zdrowie i wielkie serce. Na tyle wielkie, że w poniedziałkowy wieczór pobił rekord wszech czasów Premier League pod względem liczby występów. Jego osiągnięcie jest imponujące, tym bardziej, że piłkarz ani myśli o zawieszeniu korków na kołku i nadal chce występować na najwyższym poziomie.

Barry to prawdziwy okaz zdrowia i przykład dla młodych piłkarzy pod względem profesjonalizmu i umiejętności piłkarskich. W Premier League debiutował 20 lat temu w barwach Aston Villi w której występował do 2009 roku. W tym czasie zdobył prawie 50 bramek i na zawsze wpisał się do galerii sław "The Villans". Przez kolejne pięc sezonów bronił barw Manchesteru City z którego został wykupiony przez Everton i zakontraktowany do 2017 roku. Po wygaśnieciu umowy w lecie tego roku przeniósł się do West Bromwich Albion.

Co ciekawe, Mimo tak wielu lat spędzonych na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Anglii, nigdy nie udało mu się zdobyć żadnego cennego trofeum. W 2000 roku reprezentował swój kraj podczas mistrzostw Europy w Holandii i Belgii. Łącznie wystąpił w 53 spotkaniach w barwach narodowych i zdobył 3 gole.

Barry jest także rekordzistą pod względem uzbieranych żółtych kartek na boiskach Premiership. Przez 19 lat gry został napomniany 119 razy.

 

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze