Odra w tym sezonie spisuje się znakomicie, w związku z czym po dziesięciu kolejkach uzbierała na swoim koncie 20 punktów! Podopieczni Mirosława Smyły pokonali Pogoń Siedlce (2:1), Raków Częstochowa (1:0), Chojniczankę (2:1), Zagłębie Sosnowiec (1:0) oraz wspomnianą wcześniej Stal Mielec i tylko dwa razy musieli przełknąć gorycz porażki. Mają również na swoim koncie dwa remisy.

Sezon nie zaczął się natomiast po myśli Zagłębia Sosnowiec oraz GKS Katowice, które do samego końca minionych rozgrywek pozostawały w czubie tabeli i walczyły o awans do najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. GieKSa, z dorobkiem 9 "oczek" plasuje się obecnie na przedostatnim miejscu w tabeli Nice 1 Ligi, a Zagłębie jest tuż nad nią.

Pomimo porażki z Odrą dobry start zaliczyła Stal Mielec, która plasuje się obecnie na 5. lokacie, i do zrównania się z liderem potrzebuje zaledwie jednego zwycięstwa. Gościem magazynu będzie trener mielczan Zbigniew Smółka, który opowie o aspiracjach prowadzonej przez siebie drużyny.

Ważnym wydarzeniem 10. kolejki było wyjście "na plus" Ruchu Chorzów, ukaranego przed sezonem pięcioma ujemnymi punktami, z powodu zaległości finansowych. W ostatniej serii gier "Niebiescy" pokonali Pogoń Siedlce 3:1, jednak nadal pełnią rolę czerwonej latarni.

Transmisja Magazynu Nice 1 Ligi od godziny 20.30 w Polsacie Sport. Program poprowadzi Szymon Rojek, a jego gośćmi będą Zbigniew Smółka (trener Stali Mielec), a także Andrzej Iwan oraz Tomasz Łapiński. Zapraszamy!