Ciąg dalszy konfliktu w PSG! Cavani do Neymara: "Myślisz, że jesteś..."

Piłka nożna
Ciąg dalszy konfliktu w PSG! Cavani do Neymara: "Myślisz, że jesteś..."
fot.PAP/EPA

Jak twierdzi dziennik "El Pais" konflikt Edisona Cavaniego z Neymarem nie zaczął się od meczu z Olympique Lyon, a dużo wcześniej. Urugwajski napastnik w niesympatyczny sposób miał przywitać Brazylijczyka w szatni. - Myślisz, że jesteś Messim?" - usłyszał Neymar z ust "El Matadora".

Gwiazdor "Canarinhos" po raz pierwszy po wejściu do szatni PSG został sprowokowany przez najlepszego strzelca drużyny - Cavaniego. Rosły Urugwajczyk miał zapytać najdroższego piłkarza świata, czy ten uważa się za Leo Messiego? Być może miał to być tylko żart, ale Neymar mocno wziął to do siebie.

Ironiczny komentarz był tylko początkiem "wojenki" między gwiazdami wicemistrzów Francji. Kolejny spór miał miejsce podczas meczu ligowego z Lyonem. Dotychczasowym stałym wykonawcą rzutów karnych w paryskiej drużynie był Cavani, ale Neymar chciał robić to za niego.

Pokłosiem awantury pomiędzy gwiazdorami z Ameryki Południowej są podziały w szatni Paris Saint-Germain. W hierarchii Cavani nadal pozostał pierwszym egzekutorem rzutów karnych, ale Neymar się z tym nie pogodził. Właściciel klubu - Nasser Al-Khelaifi, aby załagodzić konflikt oferował nawet podwyżkę byłemu koledze klubowemu Radosława Matusiaka z US Palermo. Jednak ten na to nie przystał, bowiem musiałby się zrzec wykonywania jedenastek na rzecz Neymara.

Teraz dziennik "El Pais" podał, że nie tylko Cavani jest niezadowolony z przyjścia Neymara. Sprowadzenie wychowanka Santosu oznacza, że ze stołecznym klubem musi pożegnać się kilku piłkarzy.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie