Dziennikarze docenili Krychowiaka. Polak jednym z najlepszych piłkarzy WBA

Grzegorz Krychowiak coraz lepiej radzi sobie w barwach West Bromwich Albion. Potwierdził to w poniedziałkowym meczu z Arsenalem Londyn (0:2). Według angielskich mediów, w swojej drużynie należał do najlepszych na boisku.

Krychowiak rozegrał pełne 90 minut i zobaczył żółtą kartkę. Jak podał serwis whoscored.com, jeśli chodzi o WBA, miał najwięcej kontaktów z piłką, podań, przechwytów oraz dryblingów. Niewiele brakowało, by zapisał na swoim koncie także asystę. W 38. minucie odebrał piłkę na własnej połowie, przebiegł kilkadziesiąt metrów i fantastycznie dośrodkował do Jaya Rodrigueza. Gdyby nie Nacho Monreal, który wybił futbolówkę z linii bramkowej, byłby gol...

Angielscy dziennikarze byli zgodni co do ocen Krychowiaka. Pomocnik WBA zasłużył na solidne "7". Taką notę przyznały mu Sky Sports, "Daily Mirror", "Birmingham Mail", teamtalk.com i caughtoffside.com.

Czy w ekipie Tony’ego Pulisa ktoś otrzymał na wyższą ocenę? Tak. Według "Birmingham Mail", Ahmed Hegazi zagrał na "8", natomiast zdaniem teamtalk.com Jonny Evans i wspomniany wcześniej Rodriguez zasłużyli na "7,5".