Holandia kolejnym ćwierćfinalistą ME siatkarek

W pierwszym spotkaniu barażowym rozgrywanych w Azerbejdżanie i Gruzji mistrzostw Europy siatkarki Holandii pewnie wygrały z Chorwacją 3:0. We wcześniejszym wtorkowym meczu Białorusinki wygrały z Czeszkami 3:2. W kolejnych meczach, które zostaną rozegrane w środę dojdzie do konfrontacji Polska – Turcja i Bułgaria – Niemcy.

Pierwszy wtorkowy baraż o ćwierćfinał mistrzostw Europy siatkarek przyniósł wiele emocji. Białorusinki przegrywały w starciu z Czeszkami już 0:2, zdołały jednak odwrócić losy rywalizacji: najpierw doprowadziły do tie-breaka, w którym triumfowały 17:15.

Drugie spotkanie, w którym Holenderki rywalizowały z Chorwatkami nie było już tak zacięte. Pomarańczowe pewnie wygrały w trzech setach. Premierowa odsłona, po wyrównanym początku, przebiegała pod dyktando ekipy Holandii (25:18), w drugiej oglądaliśmy prawdziwy pogrom: podopieczne trenera Jamie Morrisona prowadziły na drugiej przerwie 16:6. Ostatecznie wygrały tę partię 25:8. W secie numer trzy, który długo toczył się przy przewadze Chorwatek (4:8, 14:18), Holenderki opanowały sytuację w końcówce i wygrały 25:21.

W ekipie zwyciężczyń najlepiej punktowały Anne Buijs (16) oraz Lonneke Sloetjes (12). Holenderki miały wyraźną przewagę w ataku, bloku (8–3) oraz zagrywce (5–0). W ćwierćfinale zmierzą się w czwartek z reprezentacją Włoch.