Kapitalne widowisko w Głogowie. Chrobry kolejnym ćwierćfinalistą!

Chrobry Głogów pokonał Piasta Gliwice 2:1 w meczu 1/8 finału Pucharu Polski po fenomenalnym widowisku. W ćwierćfinale na pierwszoligowca czeka już obrońca trofeum Arka Gdynia.

Przed rozpoczęciem meczu niewielu stawiało na zwycięstwo Chrobrego. Rywal z ekstraklasy dodatkowo zmotywowany groźbami kibiców po ostatniej ligowej porażce chciał wrócić na zwycięski szlak. Ta sztuka jednak się nie udała.

Od pierwszej minuty kibice w Głogowie byli świadkami wielkich emocji. Oba zespoły wyszły na plac bardzo zmotywowane i żądne strzelenia bramki. Już w 5. minucie stuprocentową szansę mieli gospodarze. Po podaniu Konrada Kaczmarka piłka trafiła do Łukasza Szczepaniaka. Ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i kiedy wszyscy myśleli, że piłka zaszeleści w siatce, ona odbiła się od słupka. Chwilę później dobrym strzałem z dystansu popisał się Karol Angielski, ale spokojnie obronił Antoli Gospodinov. W 26. minucie na prowadzenie wyszli piłkarze gości. Po genialnym dośrodkowaniu Aleksandra Jagiełły najwyżej wyskoczył Maciej Jankowski i głową skierował piłkę do bramki. Gospodarze podrażnieni stratą gola zerwali się do walki. Mało brakowało a do wyrównania doprowadziłby Karol Danielak. Do szczęścia zabrakło mu kilku centymetrów. Posłał potężną bombę zza pola karnego i gdyby piłka leciała w światło bramki Rusov nie miałby szans. Kiedy już wydawało się, że wynik do końca pierwszej części spotkania nie ulegnie zmianie jeden z graczy Piasta sfaulował gracza Chrobrego i arbiter podyktował rzut wolny. Do futbolówki podszedł Mateusz Machaj i pięknym strzałem obok muru zdobył bramkę. Do szatni zespoły zeszły przy wyniku 1:1.

Nie inaczej wyglądał obraz gry po przerwie. Już w 50. minucie po fatalnym błędzie Marcina Pietrowskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się strzelec wyrównującej bramki dla gospodarzy. Rusov odważnie wyszedł i uratował sytuację. Podwyższyć po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mógł również Konrad Kaczmarek. Apetyt na zapewnienie prowadzenia miał także Stojan Vranjes. Uderzył potężnie, ale trafił w słupek. W 67. minucie wynik spotkania ustalił ten, który próbował pokonać bramkarza rywali już kilkukrotnie. Po dośrodkowaniu Stolca Kaczmarek głową puścił piłkę w kozioł. Po odbiciu od ziemi futbolówka znalazła się w bramce.

W ćwierćfinale Chrobry zmierzy się z Arką Gdynia. Dodatkowy smaczek temu pojedynkowi doda fakt, że trener Grzegorz Niciński pochodzi z Gdyni i przez wiele lat był związany z drużyną Żółto-Niebieskich.

Chrobry Głogów - Piast Gliwie 2:1 (1:1)
Bramki: M. Machaj 42, Kaczmarek 67 - Jankowski 26

Chrobry: Anatoli Gospodinow - Przemysław Stolc, Seweryn Michalski, Michał Michalec, Karol Danielak - Łukasz Szczepaniak, Marcel Gąsior, Robert Mandrysz, Mateusz Machaj (90. Michał Borecki), Serhij Napołow (60. Bartosz Machaj) - Konrad Kaczmarek (87. Damian Kowalczyk)

Piast: Dobrivoj Rusov - Marcin Pietrowski, Uroš Korun, Hebert, Adam Mójta - Aleksander Jagiełło (68. Denis Gojko), Patryk Dziczek, Stojan Vranješ, Maciej Jankowski, Saša Živec (79. Joel Valencia) - Karol Angielski (57. Łukasz Krakowczyk)

Dziękujemy za uwagę!

KONIEC MECZU!!! CHROBRY GŁOGÓW W ĆWIERĆFINALE!

ZMIANA - CHROBRY. Miejsce Mateusza Machaja zajmuje Michał Borecki. Na trybunach owacja na stojąco dla strzelca wyrównującej bramki dla gospodarzy.

Chrobry coraz bliżej ćwierćfinału!

Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry 4 minuty.

Kolejne fenomenalne wyjście Rusova. Chrobry mocno napiera na bramkę gości.

ZMIANA - CHROBRY. Za Konrada Kaczmarka wchodzi Damian Kowalczyk.

Valencia przeprowadził bardzo dobrą akcję lewą stroną i dobrze dośrodkował, ale Vranjes nie trafił czysto w piłkę.

Potężny strzał Vranjesa. Piłkarze Piasta domagali się rzutu karnego. Sygnalizowanie dotknięcie piłki ręką przez jednego z gospodarzy.

ZMIANA PIAST - Sasa Zivec melduje się na ławce. Jego miejsce zajął Joel Valencia.

Machaj zauważył, że golkiper gości wyszedł z bramki i chciał go zaskoczyć strzałem zza połowy. Uderzył jednak za mocno i piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Brzydki faul Stolca. Obrońca gospodarzy ukarany żółtą kartką.

ZMIANA - PIAST. Denis Gojko zajmuje miejsce Aleksandra Jegiełły.

Piłka po strzale Kaczmarka w końcu znalazła drogę do bramki! Doskonale z prawej strony dośrodkował Stolc.

GOL!!! CHROBRY WYCHODZI NA PROWADZENIE!

Bardzo mocne uderzenie Marcela Gąsiora, ale także... bardzo niecelne.

Gorąco w polu karnym Rusova! Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Stolc strzelił równie dobrze, ale bramkarz wypiąstkował piłkę na kolejny korner.

ZMIANA - CHROBRY. Bartosz Machaj zmienia Sergieja Napołowa.

ZMIANA - PIAST. Za Karola Angielskiego na placu melduje się Łukasz Krakowczyk.

Vranjes! Co za strzał! Przed stratą kolejnej bramki uratował gospodarzy słupek.

Kaczmarek znowu był bardzo blisko! Po rzucie rożnym Kaczmarek znowu pudłował, ale brakuje mu coraz mniej.

Niesamowite tempo tego meczu. Czy oba zespoły wytrzymają do końca...?

Ależ fatalny błąd Pietrowskiego! Machaj wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale Rusov poszedł odważnie i przechwycił piłkę.

Odważna próba Machaja, ale uderzył zbyt wysoko.

Rzut wolny dla Chrobrego. Mocny strzał Napolova, ale pewnie obronił Rusov.

Składy obu zespołów bez zmian.

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

Za nami emocjonujące 45 minut. Oba zespoły prezentują się bardzo dobrze i możemy oglądać w Głogowie świetne widowisko. Kto dołączy do Arki Gdynia w ćwierćfinale? Na odpowiedź trzeba jeszcze trochę poczekać. Wracamy za kwadrans!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

GOL!!! Chrobry wyrównuje. Mateusz Machaj z rzutu wolnego wymierzył idealnie! Piłka ominęła mur i zaszeleściła w siatce!

Kaczmarek w stuprocentowej sytuacji ponownie nie trafia! Po genialnym dośrodkowaniu główkuje obok słupka. Gdyby piłka leciała w światło bramki Dobrivoj Rusov nie miałby szans.

Kolejna okazja Kaczmarka, ale jego strzał blokowany przez obrońców gości.

Rzut rożny dla Piasta Gliwice. Jagiełło dośrodkował, ale żaden z jego kolegów nie spotkał się z piłką w polu karnym.

Ależ strzał Karola Danielaka! Do bramki wyrównującej zabrakło centymetrów!

Bramka po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki Gospodinova głową wbił Maciej Jankowski.

GOL!!! Piast Gliwice wychodzi na prowadzenie!

Trzecia szansa Karola Angielskiego! Piłka po jego strzale minęła słupek.

Jagiełło świetnie wrzucił piłkę w pole karne. Uderzył Angielski. Bramkarz Chrobrego wybił na rzut rożny.

Próba prostopadłego podania Piasta, ale obrońca gospodarzy spokojnie odprowadził piłkę za linię końcową.

Mateusz Machaj faulował Aleksandra Jagiełło. Robi się gorąco!

Kapitan Piasta ryzykownie zagrał do swojego bramkarza. Mało brakowało, a zawodnik rywali przejąłby piłkę. Kto wie, czy nie otworzyłby wyniku...?

Mójta dośrodkował perfekcyjnie, ale piłka od głowy jednego z jego kolegów przeleciała wysoko nad poprzeczką.

Dobre dośrodkowanie Jagiełły. Obrońcy Chobrego wybili na rzut rożny.

Mateusz Machaj zdecydował się na przerzut, ale do piłki pierwszy dobiegł obrońca gości.

Angielski! Uderzył mocno, ale poradził sobie bramkarz Chrobrego. Zapowiada się fantastyczne widowisko!

Jak to się stało?! Chrobry po błędzie obrońców Piasta powinien prowadzić już 1:0, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem Szczepaniak trafił w słupek...

Karol Angielski oddał pierwszy strzał. Z łatwością złapał Antoli Gospodinov.

Danielak łatwo poradził sobie z niedokładnym podaniem piłkarza Piasta i ruszył z kontrą.

Piast Gliwice w czerwono-niebieskich koszulkach. Chrobry wyjątkowo w czarnych strojach.