Reprezentacja Polski zagra z przedziwnym rywalem? Fuzja klubowych wrogów

Piłka nożna
Reprezentacja Polski zagra z przedziwnym rywalem? Fuzja klubowych wrogów
fot. CyfraSport
Po której stronie wystąpiłby Łukasz Piszczek?

Według magazynu "Kicker" reprezentacja Polski ma w przyszłym roku zmierzyć się z bardzo niecodziennym rywalem. Biało-Czerwoni mieli przystać na propozycję, której odmówiła reprezentacja Niemiec. Z okazji zamknięcia ostatnich działających kopalni w Zagłębiu Ruhry, połączyć się piłkarsko mają dwaj odwieczni wrogowie: Borussia Dortmund i Schalke 04, tworząc przy tym coś na kształt reprezentacji regionu, która zmierzy się z zespołem Adama Nawałki.

Nie od dziś wiadomo, jak wielką nienawiścią darzą się dwa kluby położone w obrębie okręgu przemysłowego, zwanego Zagłębiem Ruhry. Borussia Dortmund i Schalke 04 to od lat wiodące siły Bundesligi, jednak tym w przyszłym roku mają nieoczekiwanie połączyć siły.
 
Szef jednej z niemieckich kopalni węglowych, Werner Muller zaproponował bowiem rozegranie meczu towarzyskiego, aby uczcić zamknięcie ostatniej z działających kopalni legendarnego już regionu Niemiec. Oczywistym wyborem była propozycja rozegrania meczu połączonych ekip z Bundesligi przeciwko reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów, jednak DFB nie przystała na ten pomysł.
 
"Kicker" twierdzi jednak, że Muller ma alternatywę i zaproponował współpracę polskiemu związkowi. PZPN ma być otwarty na propozycję i jest gotowy w przyszłym roku rozegrać spotkanie towarzyskie z niecodziennym rywalem. Wstępny termin wyznaczono na maj lub wrzesień 2018.
 
Małym smaczkiem spotkania byłaby też osoba Łukasza Piszczka, łącząca oba obozy. W którym zespole miałby wystąpić reprezentant Polski?
 
Zabawiliśmy się w proroków i spróbowaliśmy przewidzieć skład połączonych zespołów Borussii i Schalke. Jak wypadłby na tle zespołu Nawałki?
 
Burki - Piszczek, Nastasic, Sokratis - Goretzka, Weigl, Gotze, Meyer - Konoplyanka, Aubameyang, Yarmolenko
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze