Nice 1 Liga: Raków nabiera rozpędu. Czerkas bohaterem beniaminka

Raków Częstochowa wygrał z Wigrami w Suwałkach 3:0 w zaległym meczu siódmej kolejki Nice 1 Ligi. Pierwszą bramkę zdobył Hubert Tomalski, a autorem dwóch kolejnych był Adam Czerkas.

Piłkarze trenera Marka Papszuna coraz lepiej radzą sobie na zapleczu ekstraklasy. Po pięciu meczach bez wygranej przyszedł czas na wzrost formy. Triumfy nad Chrobrym Głogów 3:2, a w następnej kolejce 3:1 nad Bytovią Bytów, która kilka dni wcześniej zameldowała się w ćwierćfinale Pucharu Polski, wyraźnie uskrzydliły częstochowian.

W środę odnotowali kolejne wysokie zwycięstwo 3:0 w zaległym meczu z Wigrami Suwałki. Pierwszą bramkę w zdobył Hubert Tomalski. Niedługo po przerwie podwyższył Adam Czerkas z rzutu karnego. Ten sam zawodnik w 84. minucie ustalił wynik spotkania na 3:0.

W kolejnym meczu Raków zmierzy się ze Stomilem Olsztyn.

Wigry Suwałki 0-3 Raków Częstochowa
Bramki: Hubert Tomalski 40, Adam Czerkas 55 (k), 84

Wigry: Łukasz Budziłek - Piotr Kwaśniewski, Adrian Jurkowski, Rafał Remisz, Artur Bogusz - Karol Mackiewicz (65 Mariusz Rybicki), Mateusz Radecki, Patryk Sokołowski, Damian Gąska, Serhij Pyłypczuk (82 Maciej Radaszkiewicz) - Laurențiu Iorga (73 Robert Dadok).

Raków: Mateusz Kos - Lukáš Ďuriška, Andrzej Niewulis, Łukasz Góra - Karol Mondek (80 Adam Mesjasz), Igor Sapała, Jakub Łabojko, Aghwan Papikjan (76 Krystian Wójcik), Hubert Tomalski, Piotr Malinowski -  Adam Czerkas (85 Daniel Boateng).