Pjongczang 2018: Legendarny koreański piłkarz w sztafecie olimpijskiej

Zimowe
Pjongczang 2018: Legendarny koreański piłkarz w sztafecie olimpijskiej
fot. PAP

Organizatorzy zimowych igrzysk w Pjongczangu przedstawili w środę niektórych uczestników sztafety olimpijskiej. Pochodnię z ogniem poniesie m.in. legenda koreańskiej piłki nożnej Cha Bum-kun.

64-letni Cha jest jednym z dziewięciu piłkarzy, którzy zdobyli Puchar UEFA z dwoma klubami, m.in. obok Salvatore Schillaciego i Juergena Klinsmanna. Koreańczyk sięgał po to trofeum z Eintrachtem Frankfurt (1980) i Bayerem Leverkusen (1988). W 1988 roku został najlepszym w historii zagranicznym piłkarzem w Bundeslidze pod względem strzelonych goli (92), a ten rekord poprawił dopiero 11 lat później Szwajcar Stephane Chapuisat.

 

W reprezentacji Korei Południowej Cha zagrał po raz pierwszy w wieku 19 lat i do dziś pozostaje najmłodszym debiutantem, a także najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem (58). Po zakończeniu kariery piłkarskiej pracował do 2010 roku jako trener.

 

W sztafecie olimpijskiej wezmą udział m.in. także mistrz olimpijski z Rio w szpadzie Park Sang-young oraz srebrny medalista olimpijski z Atlanty w maratonie Lee Bong-ju.

 

Szczegółowa trasa sztafety zostanie zaprezentowana 1 listopada, ale już wiadomo, że będzie w niej uczestniczyć 7,5 tys. osób, które w Korei Południowej pokonają dystans 2018 km.

 

Igrzyska w Pjongczangu odbędą się w dniach 9-25 lutego 2018 roku.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze