Rosberg rozmawiał z ministrem Bańką o powrocie Kubicy

Moto
Rosberg rozmawiał z ministrem Bańką o powrocie Kubicy
fot. Twitter

W środę w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie gościł menadżer Roberta Kubicy, Nico Rosberg. Z Witoldem Bańką dyskutował na temat powrotu Polaka do Formuły 1.

Mistrz świata Formuły 1 z 2016 roku kilkanaście dni temu został menedżerem Kubicy i ma pomóc Polakowi w powrocie na tor wyścigowy. Niemiecki kierowca, który karierę zakończył w ostatnim sezonie, ma dzielić się obowiązkami z dotychczasowym doradcą Alessandro Alunni Bravim.

 

Polak w tym sezonie zrobił duży krok w kierunku powrotu do Formuły 1. Po raz pierwszy od wypadku w 2011 roku testował bolid. Umożliwiła mu to ekipa Renault. Wydawało się nawet, że podpisze kontrakt ze swoim byłym zespołem, ale ostatecznie nie dojdzie do takiego ruchu, ponieważ team z Enstone wybrał Carlosa Sainza Jr. Teraz media spekulują, że może trafić do Williamsa.

 

Wizyta Rosberga u Bańki miała wiele wspólnego z powrotem Polaka do F1. Zagraniczne portale o sportach motorowych podają bowiem, że jedna z polskich firm paliwowych może sfinansować testy Kubicy w brytyjskim zespole. Rosberg rozmawiał więc z Bańką o powrocie polskiego kierowcy, ale niestety nie są znane szczegóły. Ministerstwo nie chce komentować wizyty Niemca.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze