Tour de Cracovia: Trener gwiazd umie rozruszać amatorów

Inne

Spod jego skrzydeł wyrosły takie kolarskie talenty jak Rafał Majka, Tomasz Marczyński czy Katarzyna Niewiadoma. Teraz trener Zbigniew Klęk poświęca się amatorom.

To dla nich organizuje imprezy kolarskie jak Tour de Cracovia. W tym roku odbyła się trzecia jego edycja. Zdecydowanie jak dotąd najbardziej „mokra”. - Nie ma złej pogody, są tylko słabe charaktery – mówili jedni. – Albo słabe ubrania – dodawali inni.

 

I takie głosy słychać było z każdej strony. Bo ci którzy przyszli do maruderów się nie zaliczają. Za to do miłośników kolarstwa – na pewno. - Jeżdżę już od 30 lat. Zaczynałem tak jak Rafał Majka - u trenera Klęka. Dobra kolarska szkoła – mówił zwycięzca imprezy Piotr Szafraniec, gdy obok stała jego żona – Sylwia. Także z trofeum za zwycięstwo wśród kobiet. – Zaczęłam trenować 5 lat temu. I tak poznałam Piotra – zdradziła.

 

Do roweru legendarny już trener namówił także Ireneusza Rasia – na co dzień posła i członka stowarzyszenia Tak, Kraków! Prywatnie m.in. biegacza. Z pomocą Klęka z roku na rok rozkręcają imprezę i gdyby nie fatalna pogoda tym razem w Tour de Cracovia pojechało by około 500 osób. Było 150 – brudnych od błota i przemoczonych, ale szczęśliwych i zadowolonych. Co najważniejsze – dobrze się bawiących. O czym niech najlepiej przekona reportaż.

 

Reportaż z Tour de Cracovia do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

Marta Gula, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze