ME w futsalu: Polacy trafili do grupy śmierci!

Piłka nożna

Reprezentacja Polski w futsalu, która przed kilkoma dniami w świetnym stylu wywalczyła awans na ME 2018, poznała rywali z którymi zmierzy się w Słowenii. Nasi futsaliści trafili do grupy śmierci, w której zmierzą się z dwoma medalistami poprzedniego czempionatu - Rosjanami i Kazachami.

Polacy stoczyli zacięty bój o Euro w Słowenii z reprezentacją Węgier, którą pokonali w dwumeczu 7:6. W pierwszym, wyjazdowym spotkaniu podopieczni Andrzeja Biangi ulegli Madziarom 1:2, ale straty odrobili z nawiązką w Koszalinie, gdzie po dramatycznym pojedynku wygrali 6:4, zapewniając sobie awans na mistrzostwa Europy. Przed losowaniem grup wiadomo było, że Polacy będą losowani z trzeciego koszyka i trafią na europejskie potęgi.

Los zupełnie nie oszczędził jednak naszych zawodników, którym przyjdzie zmierzyć się w grupie B z medalistami poprzedniego czempionatu Starego Kontynentu - Rosjanami i Kazachami. Ci pierwsi w 2016 roku w Serbii powtórzyli sukces z poprzednich dwóch turniejów, sięgając po srebrny medal. Rosjanie marzą jednak o powtórzeniu największego sukcesu z 1999 roku, gdy jedyny raz podnosili w górę puchar za mistrzostwo Europu. Z kolei reprezentacja Kazachstanu to raczej nowicjusz na europejskich parkietach, ale już w debiucie na Euro - w 2016 roku sięgnęli po brązowe krążki.

 

Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w Arenie Stożice od 30 stycznia do 10 lutego 2018 roku. Polacy rozpoczną zmagania już pierwszego dnia turnieju, gdy zmierzą się z Rosją. Dwa dni później naszym rywalem będą Kazachowie. Do ćwierćfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup.

 

Futsalowa reprezentacja kraju w mistrzostwach Europy wystąpiła dotąd raz, w 2001 roku w Moskwie. Podopieczni ówczesnego selekcjonera Romana Sowińskiego trafili do grupy z Hiszpanią, Ukrainą i Chorwacją. Przegrali wszystkie mecze. W turnieju występowało wówczas osiem zespołów.

Grupa A
Słowenia
Włochy
Serbia

Grupa B
Rosja
Kazachstan
Polska

Grupa C
Portugalia
Ukraina
Rumunia

Grupa D
Hiszpania
Azerbejdżan
Francja

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie