Bundesliga: Wygrana BVB. Całe mecze Piszczka, Błaszczykowskiego i Kamińskiego

Borussia Dortmund odniosła kolejne ligowe zwycięstwo. W siódmej serii spotkań pokonała FC Augsburg 2:1. Antybohaterem tego meczu okazał się Pierre-Emerick Aubameyang, który w fatalny sposób zmarnował rzut karny.

Kibice na WWK Arena w Augsburgu obejrzeli w sumie trzy gole. Wszystkie w pierwszej połowie. Wynik otworzył wspomniany Jarmołenko, który pokonał Marwina Hitza uderzeniem piętą! Kilka minut później gospodarze doprowadzili do remisu. Piłkarze BVB poszli jednak za ciosem. W 23. minucie Shinji Kagawa przelobował bramkarza pięknym, technicznym strzałem. Asystę zaliczył Jarmołenko.

W 78. minucie sędzia podyktował jedenastkę dla gości po faulu Koo Ja-Cheola na Łukaszu Piszczku. Do piłki podszedł Aubameyang. Gabończyk chciał wykonać rzut karny jak Antonin Panenka, ale bramkarz go wyczekał i bez problemów złapał piłkę.

Jeśli chodzi o Polaków, to Piszczek (Borussia Dortmund), Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) i Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) rozegrali pełne 90 minut.