Gol strzela na wagę trzech punktów

Jeśli idzie o Amkar Perm, końcówka września należy do Janusza Gola. Polak w dwóch kolejnych meczach zdobył po bramce i jego dorobek wygląda już dokładnie tak samo, jak w całym poprzednim sezonie. W sobotę za sprawą trafienia 31-latka Amkar pokonał Rubin Kazań 1:0.

Gol ustalił wynik spotkania z Rubinem w 83. minucie po podaniu w pole karne od Darko Bodula. Polak przyjął piłkę na klatkę i w sytuacji sam na sam z bramkarze potężnym strzałem z powietrza nie dał golkiperowi najmniejszych szans. W zeszły poniedziałek Gol otworzył natomiast wynik spotkania z SKA-Chabarowsk (3:0), wskutek czego ma już na koncie tyle samo trafień, co w całym poprzednim sezonie. A dodajmy, że była to dopiero 12. kolejka rosyjskiej Premier Ligi.

Gol został zmieniony w 90. minucie przez Michaiła Siwakowa, byłego zawodnika Wisły Kraków.

Rubin Kazań - Amkar Perm 0:1 (0:0)

Bramka: Gol 83. Sędzia: Michaił Wiłkow (Niżni Nowogród).

Żółte kartki: M'Vila, Granat - Miljković, Gol, Nigmatullin.