Ligue 1: Trybuna zawaliła się pod kibicami Lille! Mecz w Amiens odwołany (WIDEO)

Piłka nożna
Ligue 1: Trybuna zawaliła się pod kibicami Lille! Mecz w Amiens odwołany (WIDEO)
fot. BeIN Sports

Co najmniej 29 osób odniosło rany podczas sobotniego meczu Ligue 1 na stadionie de la Licorne w Amiens, gdy pod naporem kibiców pękły barierki w jednym z sektorów - poinformował prefekt Departamentu Sommy, Philippe De Mester.

Pięciu kibiców odniosło ciężkie rany. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale stan jest poważny - zapewnił De Mester.

 

Wśród hospitalizowanych w szpitalu uniwersyteckim w Amiens, które jest rodzinnym miastem prezydenta Francji Emmanuela Macrona, znajduje się też trzech nastolatków: siedemnasto-, szesnasto- i czternastolatek - poinformował agencję AFP neurolog, dr med. Pierre Krystkowiak. "Po raz pierwszy zetknąłem się z taką sytuacją" - wskazał Krystkowiak, stojący na czele komisji medycznej zajmującej się tym wypadkiem. Ranni doznawali najczęściej urazów głowy, klatki piersiowej i brzucha.

 

Ustaleniem przyczyn "nieumyślnego spowodowania ran i uszkodzeń ciała" zajmuje się też prokuratora. Jak zapewnił prokurator Alexandre de Bosschere, chodzi o sprawdzenie, "dlaczego barierki nie wytrzymały i pękły".

 

Do tragicznego zdarzenia doszło w 16-tej minucie meczu Ligue 1 rozgrywanego między Lille OSC (Lille Olympique Sporting Club) i Amiens SC, grającym od sezonu 2017/2018 w pierwszej lidze.

 

Pod naporem grupy kibiców na jednej z bocznych trybun stadionu de la Licorne (Jednorożca) doszło nagle do przełamania barierek. Większość uczestników wypadku upadła na murawę. Część z nich została stratowana przez spadających na nich z wysokości współkibiców - relacjonuje agencja AFP.

 

Sędzia Thomas Leonard przerwał mecz natychmiast po tym wypadku - pisze AFP.

 

 

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze