Nice 1 Liga: Lidera znowu mają w Głogowie!

Chrobry Głogów odzyskał, przynajmniej na jeden dzień, pozycję lidera Nice 1 Ligi. Głogowianie wygrali na własnym boisku z dotychczasowym przodownikiem tabeli Odrą Opole 2:0 po trafieniach Mateusza Machaja. Poprzednio podopieczni Grzegorza Nicińskiego liderowali po 6. kolejce spotkań.

W 11. kolejce w Nice 1 Lidze mieliśmy obejrzeć kilka bardzo ciekawych spotkań, a rywalizacja zaczęła się już w piątek od niespodziewanego zwycięstwa Ruchu Chorzów nad Miedzią Legnica. Tyle samo punktów co legniczanie, przed tą serią spotkań mieli piłkarze Chrobrego Głogów - starcie z Odrą było więc nie tylko okazją, by wyprzedzić w tabeli rywala z Opola, ale także odskoczyć lokalnemu przeciwnikowi, który w ostatnim czasie zanotował serię trzech porażek z rzędu.

To Odra przystępowała jednak do meczu w Głogowie z pozycji lidera Nice 1 Ligi, choć wiele osób zarzucało opolanom, że nie grają oni efektownie. Gra z kontry i bardzo skuteczna piłka pod bramką rywali dały jednak beniaminkowi przodownictwo w tabeli. Starcie z Chrobrym miało po raz kolejny zweryfikować umiejętności podopiecznych Mirosława Smyły... ale zanim do niego doszło mieliśmy na stadionie w Głogowie małe zamieszanie. Kibice gości i gospodarzy długo nie byli wpuszczani na trybuny, a mecz na szczycie rozpoczął się z 20-minutowym opóźnieniem, które chyba wybiło z rytmu piłkarzy obu drużyn.

Pierwsza połowa nie przyniosła fajerwerków, a z premierowym celonym strzałem mieliśmy do czynienia dopiero w 32. minucie, gdy Tobiasz Weinzettel pewnie wyłapał uderzenie Michała Ilkowa-Gołąba. 10 minut później ten drugi upadł w polu karnym po kontakcie z rywalem, a sędzia Sebastian Tarnowski błyskawicznie wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł niezawodny Mateusz Machaj i ożywił mecz trafiając do siatki. Dla Machaja był to szósty gol w sezonie, a piąte trafienie dla Chrobrego w przeciągu dwóch tygodni.

Zdecydowanie więcej na murawie działo się po przerwie, z tym, że dobre sytuacje nie przekładały się na bramki. Uwijać jak w ukropie musieli się bramkarze, ale wspaniałe parady Weinzettela i Sławmoira Janickiego ratowały obie ekipy. Ostatnie tchnienie Odry miało miejsce około 71, 72 minuty, gdy parę razy gorąco zrobiło się w polu karnym Chrobrego, ale piłka nie wpadła do siatki gospodarzy. Chwilę później nadzieje gości na dobry wynik rozwiała czerwona kartka dla Jakoba Habusty, który wyleciał z boiska po brzydkim faulu na Machaju.

Ten ostatni opuścił boisko w końcówce, a w jego miejsce pojawił się... jego brat Bartosz. To on przeprowadził akcję, która w doliczonym czasie gry dobiła Odrę. Dogranie od Machaja wykorzystał 22-letni Damian Kowalczyk, ostatecznie usadawiając Chrobrego na fotelu lidera Nice 1 Ligi. Głogowianie zostaną na przedzie tabeli przynajmniej do niedzielnego meczu Chojniczanki z Wigrami, a szansę na wyprzedzenie podopiecznych Grzegorza Nicińskiego będą mieli właśnie chojniczanie.

Chrobry Głogów - Odra Opole 2:0 (1:0)
Bramki: M. Machaj (43'), D. Kowalczyk (90+2')

Żółte kartki: Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Marcel Gąsior, Robert Mandrysz - Rafał Niziołek. Czerwona kartka: Jakob Habusta.

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

Pozostałe wyniki sobotnich spotkań w Nice 1 Lidze:

Stomil Olsztyn - Raków Częstochowa 1:3 (1:2)

Bramki: 0:1 Karol Mondek (4), 0:2 Krystian Wójcik (16), 1:2 Grzegorz Lech (44-karny), 1:3 Adam Czerkas (77).

Żółta kartka - Stomil Olsztyn: Paweł Abbot, Paweł Baranowski, Wiktor Biedrzycki, Daniel Mikołajewski. Raków Częstochowa: Rafał Figiel, Jakub Łabojko, Adam Mesjasz.

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok). Widzów 2 288.

GKS Tychy - Pogoń Siedlce 2:3 (0:1).

Bramki: 0:1 Grzegorz Tomasiewicz (42-karny), 0:2 Dariusz Zjawiński (61), 1:2 Kamil Zapolnik (70-karny), 2:2 Kamil Zapolnik (74), 2:3 Mateusz Żytko (87-karny).

Żółta kartka - GKS Tychy: Daniel Tanżyna, Wojciech Szumilas, Piotr Ćwielong. Pogoń Siedlce: Daniel Chyła, Dariusz Zjawiński, Grzegorz Tomasiewicz, Jakub Szrek.

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin). Widzów 3 957.

Stal Mielec - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Arkadiusz Jędrych (30), 1:1 Maksymilian Banaszewski (83).

Żółta kartka - Stal Mielec: Krzysztof Kiercz, Maksymilian Banaszewski. Zagłębie Sosnowiec: Dawid Kudła, Rafał Makowski, Zarko Udovic.

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn). Widzów 3 249.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Puszcza Niepołomice 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Paweł Tomczyk (16), 2:0 Valerijs Sabala (72), 2:1 Krzysztof Szewczyk (79).

Żółta kartka - Podbeskidzie Bielsko-Biała: Bartosz Jaroch, Kamil Wiktorski, Wojciech Fabisiak. Puszcza Niepołomice: Michał Mikołajczyk, Marcin Orłowski, Michał Czarny.

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica). Widzów 4 913.

Drutex-Bytovia Bytów - GKS Katowice 1:2 (0:1)