Piast Gliwice rozbudował swoją sekcję esportową. Do klubu dołączyli gracze FIFA

E-sport
Piast Gliwice rozbudował swoją sekcję esportową. Do klubu dołączyli gracze FIFA
fot. epiast.com

Pierwszą esportową formacją wprowadzoną w szeregi Piasta była akademicka drużyna Counter-Strike’a: Global Offensive. Po aktywnych poszukiwaniach zarząd klubu ogłosił również otwarcie składu FIFA. Od dziś w niebiesko-czerwonych trykotach swoje kariery rozwijać będą Jakub ‘Mrowinho97’ Mrowicki oraz Bartosz ‘seVen’ Majewski. Mrowicki – były reprezentant SLAVGENT – lokuje się aktualnie na trzecim miejscu PlayStation League, seVen znany jest natomiast z wielu turniejów LAN-owych.

- Niezmiernie się cieszymy, że możemy dołączyć do grona klubów sportowych, które mają sekcję gry FIFA, podkreślając przy tym, że nie boimy się wkraczać w nowe dyscypliny oraz że esport to przyszłość, w którą należy i warto zainwestować – czytamy na oficjalnej stronie esportowego projektu. - Wiemy, że sekcja FIFA w Piast Gliwice Esports była najbardziej oczekiwana, ze względu na piłkę nożną przez lokalnych fanów, którzy od dzisiaj będą mogli kibicować nie tylko drużynie piłkarskiej, która walczy na murawie boiska podczas meczów Ekstraklasy, ale również graczom reprezentującym nasze barwy na turniejach esportowych – oświadcza klub.

Być może już niedługo „Piastunki” zasili kolejny zawodnik FIFA. Zarząd zadziwił się bowiem tym, jak wiele osób zaczęło wspierać esportową część zespołu, chcąc jednocześnie go zasilić. To jeszcze niepotwierdzone, jednak wielce prawdopodobne, że już niedługo zorganizowany zostanie turniej mający na celu wyłonienie trzeciego reprezentanta Piasta. - Wasze starania, aby do nas dołączyć, zostały dostrzeżone, o czym już niedługo będziecie się mogli przekonać sami – informują bowiem włodarze drużyny.

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze