Trener Ruchu Chorzów: Kontratakujemy!

Piłka nożna

Piłkarze zamykającego tabelę 1. ligi Ruchu Chorzów wygrywając dwa kolejne mecze przystąpili do „kontrataku” – uważa ich trener Juan Ramon Rocha. W piątek „Niebiescy” u siebie pokonali Miedź Legnica 1:0, wcześniej wygrali na wyjeździe z Pogonią Siedlce 3:1.

Chorzowski spadkowicz z ekstraklasy zaczął sezon z pięcioma ujemnymi punktami z powodu zaległości finansowych. - Odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo nad silnym rywalem. Dla takiej młodej drużyny nie jest łatwą sytuacja, w której ma ujemne punkty, a w dwóch meczach traci w końcówkach zwycięstwa. Wierzę, że wygrana w Siedlcach zapoczątkowała nasz kontratak – powiedział Argentyńczyk.

 

Dodał, że coraz lepszą grą zespołu chce przyciągnąć na trybuny więcej kibiców. - Wierzę, że to początek drogi do powrotu na najwyższą półkę. Cieszymy się teraz dwa dni, a od poniedziałku myślimy już o kolejnym meczu – zakończył.

 

Miedź przegrała trzeci z kolei mecz bez zdobytego gola. - W przerwie powiedzieliśmy sobie kilka mocnych słów i po zmianie stron nasza gra wyglądała lepiej. Straciliśmy gola po karnym, ale było dużo czasu, by wyrównać. Mieliśmy okazje, ale raziliśmy po raz kolejny nieskutecznością. Musimy wnikliwie sytuację zanalizować. Wierzę, że wstaniemy z kolan. Potrzebujemy stabilizacji, agresywności w grze – ocenił trener Miedzi Dominik Nowak.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze