Juventus roztrwonił dwie bramki przewagi! VAR zmylił sędziego

Juventus prowadził już 2:0 w Bergamo z Atalantą w meczu siódmej kolejki Serie A, lecz na skutek ambitnej postawy gospodarzy zdobył tylko jeden punkt. Spotkanie zakończył się remisem, a w końcówce doszło do niecodziennej sytuacji. Sędzia, mimo że skorzystał z VAR, nie zauważył, że zawodnik Atalanty odbił piłkę barkiem w polu karnym, a nie ręką. Jedenastki nie wykorzystał jednak Paulo Dybala.

Poza meczem AC Milan - AS Roma, to właśnie starcie Atalanty z Juventusem wybijało się ponad wszystkie inne w siódmej kolejce Serie A. Z reguły "Stara Dama" dobrze radziła sobie na Stadio Atleti Azzurri d'Italia w Bergamo, lecz w poprzednim sezonie - kiedy już gospodarze prezentowali piękny i ofensywny styl gry - padł remis 2:2.

Tym razem piłkarze Juventusu zaczęli jednak znacznie lepiej. Nie pozwalali rywalom praktycznie na nic, a po dwudziestu czterech minutach prowadzili już 2:0. Najpierw do siatki trafił Federico Bernardeschi, dla którego był to pierwszy występ od pierwszej minuty, a następnie ten sam zawodnik asystował przy golu Gonzalo Higuaina.

Wynik niby był bezpieczny, gospodarze nie stwarzali zagrożenia, lecz wystarczyła jedynie chwila nieuwagi, by wrócili do gry. Z rzutu wolnego strzelał Alejandro Gomez, Gianluigi Buffon odbił piłkę przed siebie, a najszybciej dopadł do niej Mattia Caldara. Było więc już tylko 2:1 dla Juventusu.

Trzy bramki do przerwy - to był niezły zwiastun drugiej części. Po dziesięciu minutach piłkarze Juventusu przez chwilę cieszyli się z bramki z Mario Mandzukica, lecz trwało to tylko moment. Sędzia Antonio Damato skorzystał bowiem z technologii VAR i słusznie nie zaliczył bramki, gdyż na początku akcji Stephan Lichtsteiner powalił łokciem Gomeza. Otrzymał za to żółtą kartkę.

Gomez grę kontynuował i jeszcze zrobił swoje. Po jego kapitalnym dośrodkowaniu pięknego gola głową strzelił Bryan Cristante. W końcówce wydarzyło się coś dziwnego: z rzutu wolnego strzelał Paulo Dybala, a piłka odbiła się rzekomo od ręki jednego z graczy Atalanty stojącego w polu karnym. Sędzia podyktował rzut karny, choć skorzystał z pomocy VAR, a futbolówka odbiła się od... barku rywala. Po kilkunastu sekundach jedenastkę wykonał Dybala, ale uderzył bardzo źle i Etrit Berisha został bohaterem gospodarzy.

Mecz zakończył się remisem 2:2. Juventus znajduje się na drugim miejscu i traci do pierwszego Napoli dwa punkty. Atalanta jest jedenasta.

Atalanta - Juventus 2:2 (1:2)

Bramki: Caldara 31, Cristante 67 - Bernardeschi 21, Higuain 24.

Atalanta: Berisha - Masiello, Caldara, Palomino - Hateboer, Cristante (88 De Roon), Feuler, Spinazzola - Kurtic (56 Petagna - Gomez, Cornelius (32 Ilicic).

Juventus: Buffon - Lichtsteiner (66 Barzagli), Benatia, Chiellini, Asamoah - Bentacur, Matuidi - Bernardeschi (69 Cuadrado), Dybala, Mandzukic (78 Costa) - Higuain.

Żółte kartki: Gomez, Palomino, Petagna - Lichtsteiner.