ME siatkarek: Klęska gospodyń w meczu o brąz

W spotkaniu o trzecie miejsce mistrzostw Europy siatkarki Azerbejdżanu przegrały z Turcją 1:3. W finale Serbia zmierzy się z Holandią.

W sobotnich półfinałach gospodynie turnieju – siatkarki Azerbejdżanu przegrały 2:3 z Holandią, a Turczynki w trzech krótkich setach uległy reprezentacji Serbii.

Spotkanie o brąz zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem reprezentacji Turcji, choć w premierowej odsłonie przewagę miały gospodynie (8:7, 16:15, 21:19) i to one wygrały 25:22. W dalszej części meczu, z seta na set, siatkarki Azerbejdżanu miały jednak coraz mniej do powiedzenia. O ile w drugiej partii jeszcze nawiązały walkę z rywalkami (21:25), to w kolejnym poniosły zdecydowaną klęskę (14:25), a czwarty zakończył się prawdziwym pogromem (8:25).

W zwycięskiej ekipie najlepiej punktowały Neriman Ozsoy (23) oraz Gozde Kirdar (22); u pokonanych – Polina Rahimova (19).  Turczynki zdobyły swój trzeci krążek ME w historii (wcześniej wywalczyły srebro w 2003 roku i brąz w 2011), a Azerki powtórzyły swój dotychczas najlepszy wynik, czwarte miejsce osiągnięte w 2005 roku.