Serie A: San Siro zdobyte, triumf Romy

Milan przegrał u siebie z Romą 0:2. Jest to kolejna porażka Rossonerich. Gole dla klubu z Rzymu zdobyli Edin Dzeko i Alessandro Florenzi. Czerwoną kartkę obejrzał piłkarz gospodarzy Hakan Calhanoglu.

Mecz rozegrany został na San Siro w ramach 7. kolejki Serie A. Warto podkreślić, że dotychczas Milan pozostawał u siebie niepokonany.

Wynik spotkania otworzył w 72. minucie Edin Dzeko mocnym strzałem zza pola karnego. Zaledwie kilka minut później sparowaną przez Gianluigiego Donnarumme piłkę przejął Alessandro Florenzi i strzelił gola na 2:0.

W 80. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Hakan Calhanoglu.

Gospodarze znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.