Gwiazda reprezentacji Niemiec zagra w Vive! "Możemy zostać zespołem numer jeden w Europie"

Piłka ręczna

Jedna z największych gwiazd EHF Euro 2016 Andreas Wolff został nowym zawodnikiem PGE Vive Kielce. Reprezentant Niemiec zagra w barwach mistrzów Polski w latach 2019-2023. Co przekonało 26-latka do przeprowadzki do Polski? "Władze Vive przedstawiły mi plan wejścia na europejski szczyt, więc nie potrzebowałem zbyt wiele czasu do zastanowienia!".

Wolff, broniący obecnie barw THW Kiel to brązowy medalista igrzysk w Rio de Janeiro i mistrz Europy z 2016 roku. W sezonie 2015/16 został wybrany najlepszym piłkarzem ręcznym w Niemczech, a prawdziwą furorę zrobił na polskich parkietach podczas wspominanego EHF Euro. - U nas jest trochę inaczej, ale w Niemczech ten transfer będzie uznawany na pewno za hit. To wielki dzień dla klubu, ale i dla piłki ręcznej w Polsce. Wolff ma niesamowitą mentalność, jest niezwykle pracowity - chwalił 26-letniego zawodnika prezes kieleckiego klubu Bertus Servaas.

 

Jeden z niemieckich dziennikarzy Sky Sport porównał nawet transfer Wolffa do odejścia... Manuela Neuera z Bayernu Monachium. Jak świetny interes zrobiło PGE Vive? Mamy za sobą pierwszą rozmowę z przyszłą gwiazdą mistrzów Polski.

Paweł Ślęzak: Jaki był główny powód twojego transferu do Vive?

Andreas Wolff: Bardzo istotne było to, co powiedzieli mi Tałant i Bertus, którzy mają wielką pasję w tym, co robią. Mają pomysł na wielki projekt w Kielcach, chcą się wzmocnić i zostać klubem numer jeden w Europie. Pomyślałem, że chcę być częscią tego projektu i dzielić z nimi miłość do piłki ręcznej. To świetne fundamenty do owocnej współpracy.

Jak długo trwały negocjacje?

Szybko doszliśmy do porozumienia w kwestii kontraktu i oczekiwań. Już po pierwszej rozmowie z Tałantem byłem pewny swojej decyzji, jednak chciałem się z nią przespać i na spokojnie się zadeklarować. Pośpiech nie jest dobrym doradcą, jednak nie potrzebowałem zbyt wiele czasu na podjęcie decyzji.

Wybrałeś już numer, z którym chcesz zagrać w koszulce Vive?

W reprezentacji gram z numerem 33 od kiedy zostałem seniorem, więc chciałbym występować z nim także w Kielcach. Nie miałem takiej przyjemności w zespole THW Kiel, więc chciałbym wrócić do tej tradycji.

Co z twoim polskim?

Na tę chwilę nie jest zbyt dobry, na szczęście mam sporo czasu, aby się go nauczyć! Jestem więc dużym optymistą.

Masz świetne wspomnienia z Polski, bowiem w 2016 roku zdobyliście tutaj złote medale.

To był kapitalny turniej, który wspaniale wspominam do teraz. Ciężko zapomnieć doskonałą organizację i rzesze fanów, więc chętnie wrócę do Polski na dłużej.

 

Cała rozmowa z Andreasem Wolffem w załączonym materiale wideo.

Paweł Ślęzak, ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze