Magazyn Nice 1 Ligi. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna

Chojniczanka Chojnice została liderem Nice 1 Ligi po 11. kolejce spotkań, a Ruch Chorzów zrobił kolejny krok w kierunku wygrzebania się z dna tabeli - to najważniejsze wydarzenia minionego weekendu na pierwszoligowych boiskach. O tym, i nie tylko, porozmawiamy w kolejnym Magazynie Nice 1 Ligi. Zapraszamy o 20:30 do Polsatu Sport.

11. kolejka zaczęła się już w piątek od starcia Ruchu z Miedzią Legnica, zakończonego niespodziewanym zwycięstwem chorzowian nad jednym z faworytów do awansu. Dzięki kolejnym trzem punktom podopieczni Juana Ramona Rochy mają na koncie 5 "oczek" i tracą do bezpiecznego miejsca 8 punktów. Cały czas w strefie spadkowej mamy trzy zasłużone firmy z Górnego Śląska i Zagłębia - obok Ruchu są to GKS Katowice i Zagłębie Sosnowiec.

Czwartą drużyną, która jak na razie znajduje się w zagrożonej strefie są Wigry Suwałki, które nie zdołały zatrzymać rozpędzonej jak motocykl Chojniczanki Chojnice. Chojniczanie, którzy w środę zapewnili sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski, dobrą formę potwierdzili w niedzielę w lidze, wygrywając w Suwałkach 2:0 po trafieniach Tomasza Mikołajczaka i Krzysztofa Danielewicza. Dzięki temu wspięli się na szczyt tabeli. Nie zostaliby jednak liderem, gdyby nie porażka Odry Opole w Głogowie z Chrobrym 0:2.

Właśnie mecze Chrobrego z Odrą oraz Ruchu z Miedzią zostaną poddane dogłębnej analizie w poniedziałkowym magazynie Nice 1 Ligi. Zaprosimy oczywiście na skróty wszystkich pozostałych spotkań 11. kolejki. W studiu przy Ostrobramskiej 77 gośćmi Marcina Feddka będą Andrzej Iwan i Tomasz Łapiński. Wśród tematów na pewno nie zabraknie tego, który jest wyjątkowo gorący w pierwszoligowym świecie - masowego przekładania spotkań zaplanowanych w terminie, gdy swoje mecze rozgrywają dorosłe i młodzieżowe reprezentacje. Temat świeży, bo już w 12. kolejce tylko 4 pojedynki zostaną rozegrane planowo...

Magazyn Nice 1 Ligi od 20:30 w Polsacie Sport.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze