Pierwsza walka MMA pod ziemią! Kołecki poznał rywala

Sporty walki
Pierwsza walka MMA pod ziemią! Kołecki poznał rywala
fot. PAP

Już 21 października w Kopalni Soli w Wieliczce na gali bokserskiej Babilon Promotion odbędzie się pierwsza walka w formule MMA! Wcześniej wiedzieliśmy, że jednym z bohaterów będzie Szymon Kołecki (2-0, 2 KO). Teraz wiemy już, z kim przyjdzie mu się zmierzyć.

Kołecki stoczył w MMA już dwa pojedynki i oba wygrał przed czasem. W długo oczekiwanym debiucie w zaledwie trzydzieści trzy sekundy znokautował Dariusza Kaźmierczuka (0-6), a w maju tego roku ten sam los zafundował Wojciechowi Balejko (4-8, 4 SUB). 21 października spróbuje jeszcze poprawić swój rekord, wchodząc do klatki 125 metrów pod ziemią! Walka w formule MMA w Kopalni Soli w Wieliczce będzie pierwszą w historii - poinformował promotor Tomasz Babiloński.

 

Do tej pory nie znaliśmy jego rywala, ale teraz wiemy już, że Kołecki zmierzy się z Łukaszem Łysoniewskim (0-2-1-1NC). Będzie to co-main event gali, a w pojedynku wieczoru zobaczymy wracającego po zawieszeniu Michała Cieślaka (14-0-1NC, 10 KO), który wystąpi nie w kategorii junior ciężkiej jak do tej pory, a w ciężkiej.

Ponadto, w ringu zobaczymy też Dariusza Sęka (26-3-3, 8 KO).

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie